در حال بارگزاری ...
"
افزودن به لیست علاقه مندی ها
مقایسه

1-بوتانول

1- Butanol

شناسه محصول: RM-ALC-3
شناسه محصول: RM-ALC-3
تولید کننده: Dr Mojallali
گرید:
1 لیتری پلی اتیلن 2/5 لیتری پلی اتیلن 5 لیتری پلی اتیلن 10 لیتری پلی اتیلن 20 لیتری پلی اتیلن
لطفا برای خرید و اطلاع از قیمت و موجودی گرید صنعتی این محصول، با کارشناسان فروش تماس بگیرید
فروشنده: سی سی ایران
دسترسی: در انبار
299,000 تومان تخفیف
تعداد
امتیاز محصول
مشخصات فنی بیشتر
 • نام های دیگر: نرمال بوتانول - بوتیل الکل - نرمال بوتیل الکل - BuOH
 • فرمول شیمیائی:

  C₄H₁₀O

نقد و بررسی اجمالی
بیشتر

1-بوتانول (نرمال بوتانول) یک الکل چهار کربنی با فرمول شیمیایی C4H9OH است که در پنج ساختار ایزومری، از الکل نوع یک زنجیره ای مستقیم به الکل ثانویه زنجیره ای، شکل می‌گیرد و کلیه آنها از گروه یک بوتیل یا ایزوبوتانول هستند، که به یک گروه هیدروکسیل مرتبط ...

محصولات مرتبط

 • نقد و بررسی
 • مشخصات
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ
نقد و بررسی اجمالی
1-بوتانول
نقد و بررسی

1-بوتانول (نرمال بوتانول) یک الکل چهار کربنی با فرمول شیمیایی C4H9OH است که در پنج ساختار ایزومری، از الکل نوع یک زنجیره ای مستقیم به الکل ثانویه زنجیره ای، شکل می‌گیرد و کلیه آنها از گروه یک بوتیل یا ایزوبوتانول هستند، که به یک گروه هیدروکسیل مرتبط می‌باشند. بوتانول اغلب به عنوان یک حلال در سنتز شیمیایی یا به عنوان یک سوخت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ایزومرهای نرمال بوتانول (NB) شامل ایزوبوتانول، ۲-بوتانول و ترشیری بوتانول می باشد. در حالی که این سه مولکول دارای ویژگی های مشابه هستند، ولی کاربرد آنها به طور چشمگیری متفاوت است.

ادامه مطلب
نقد و بررسی تخصصی

روش تولید 1-بوتانول:

معمول ترین فرایند تولید با پروپن آغاز می شود و در اثر واکنش هیدروفرمیلاسیون (فراینداکسو) پروپیلن (پروپن) در حضور کاتالیست های بر پایه کبالت و رودیوم در ابتدا بوتیل آلدهید تشکیل می شود. سپس بوتیل آلدهید در اثر هیدروژناسیون به بوتانول تبدیل می شود. این روش عمده ترین روش تولید نرمال بوتانول است . (Oxo Process)

نرمال بوتانول همچنین می تواند توسط تخمیر زیست توده توسط باکتری کلاستریدیوم تولید شود

کاربرد 1-بوتانول:

 • نرمال بوتانول (n-Butanol)، یک واسطه برای تولید بوتیل اکریلات ،بوتیل استات، دی بوتیل فتالات، دی بوتیل سباسات و دیگر بوتیل استرها،بوتیل اترها از قبیل اتیلن گلیکول مونو بوتیل اتر ،دی و تری اتیلن گلیکول مونو بوتیل اتر و استات های بوتیل اتر است.
 • در سنتز 2- بوتوکسی اتانول اسفاده می شود.
 • این ماده به عنوان یک جزء عطر و نیز به عنوان یک حلال برای استخراج روغن های مخصوص استفاده می شود.
 •  به عنوان یک عامل جداکننده در تولید آنتی بیوتیک ها ،هورمون ها و ویتامین ها استفاده می شود.
 • نرمال بوتانول، به عنوان یک سوخت بیولوژیکی بالقوه (سوخت بوتانول) محسوب می شود.نرمال بوتانول با 85% قدرت نامی می تواند در خودروهای طراحی شده برای بنزین بدون نیاز به تغییر موتور استفاده شود و انرژی بیشتری را در حجم معینی نسبت به در اختیار قرار می دهد، این انرژی تقریبا با انرژی تولید شده از بنزین برابری می کند. این ماده همچنین می تواند به سوخت دیزل برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای اضافه شود.
 • مصرف در تولید چرم های مصنوعی، بوتیل استرها، چسب سیمان لاستیک، رنگ ها، اسانس های میوه، لاکورها، تصاویر متحرک و فیلم های عکاسی، پوشش های بارانی، پرفیوم ها، پلاستیک های نیتروسلولز، رایون، شیشه های ایمنی، وارنیش های صدفی و لباس های ضد آب.
 • از گرید خوراکی و یا دارویی این محصول در کره، خامه، میوه ها، بستنی و بسیاری از کیک های پختنی استفاده میشود.

نکات ایمنی 1-بوتانول:

1-بوتانول به راحتی از طریق روده و ریه ها و همچنین تا حدودی از طریق پوست جذب می شود. استفاده از بوتانول به همراه اکثر حلال های آلی معمول است. تماس مکرر این ماده با پوست می تواند باعث تحریک شود. حساسیت پوستی برای افراد در معرض این ماده مشاهده نشده است. تحریک مسیرهای تنفسی فقط در غلظت های بسیار بالا بیش از 2400 قسمت در میلیو رخ می دهد.

نرمال بوتانول بادمای فلش 35 درجه سانتیگراد، دارای خطر آتش سوزی متوسط است، این ماده نسبت به نفت سفید یا سوخت دیزلی قابلیت اشتعال بیشتری دارد اما کمتر از سایر حلال های آلی معمولی قابل اشتعال است.نرمال بوتانول دارای اثرات کمتری بر مهره داران و بی مهرگان آبزی است. این ماده به سرعت در آب حل می شود، (هرچند حدود 83% از این ماده در تماس با هوا با نیمه عمر 1.2 تا 2.3 روز تخریب شده است).این ماده پتانسیل کمی برای ماندگاری در محیط زیست دارد.


محصولات مشابه خریداری شده

افزودن پرسش جدید
با انتخاب دکمه "ثبت پرسش" موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در اعلام می‌کنم.
اطلاع به من در زمان : موجود شدن
0 سبد
بیشتر
دسته ها
جستجو
پروفایل
تماس
دسته بندی ها
تجهیزات آزمایشگاهی
مواد شیمیایی
آرایشی,بهداشتی وسلامت
خاک، کود و آفت کش
ابزار و تجهیزات صنعتی
رنگ، رزین و ساختمان