در حال بارگزاری ...

دی سدیم هیدروژن فسفات چیست و چه کاربرد ها دارد؟

دی سدیم هیدروژن فسفات چیست و چه کاربرد ها دارد؟

مواد شیمیایی غیر سمی زیادی هستند که به مواد غذایی و آرایشی اضافه می شوند. یکی از این مواد پرکاربرد که در زندگی روزمرهٔ ما استفادهٔ بسیار زیادی از آن می شود، دی سدیم هیدورژن فسفات است. اگر نمی دانید که این مادهٔ شیمیایی چیست، در این مقاله با ما همراه باشید. ما در این مقاله درمورد اینکه دی سدیم هیدوژن فسفات چیست و چه کاربرد هایی دارد توضیح داده ایم.

 

جهت خرید دی سدیم فسفات  با بهترین کیفیت کلیک نمائید

 

دی سدیم هیدروژن فسفات چیست ؟

 

دی سدیم فسفات در واقع یک مادهٔ شیمیایی است که در غذا ها، نگهدارنده و تقویت کنندهٔ طعم آن هاست و در لوازم آرایشی و بهداشتی و بسیاری از مواد دیگر نگهدارنده است. در واقع دی سدیم هیدروژن فسفات نوعی نمک مصنوعی است که شیمیدان ها آن را در آزمایشگاه تولید می کنند. برای این کار شیمیدان ها فسفات طبیعی را می شکنند و آن را با اسید سولفوریک و برخی از مواد دیگر ترکیب می کنند و دی سدیم هیدروژن فسفات را به وجود می آورند.

برای اینکه متوجه شویم دی سدیم هیدروژن فسفات چیست، باید بگوییم که بسیاری از غذا ها مانند حبوبات و گندم که به صورت روزانه از آن ها مصرف می کنیم همین ماده را دارند. فقط باید گفت که غذا های فرآوری شده معمولاً مقدار بیشتری از دی سدیم فسفات دارند؛ زیرا این ماده افزودنی است.

 

کاربرد های دی سدیم فسفات

 

  • استفاده در غذا ها

 

 

 

دی سدیم فسفات یک افزودنی در مواد غذایی است. این ماده کاربرد های بسیار زیادی می تواند داشته باشد. برای اینکه بهتر بدانید دی سدیم فسفات چیست بهتر است که با برخی از کاربرد های آن آشنا شوید.

اولین کاربرد این ماده در غذا برای تنظیم اسیدیتۀ غذا و تنظیم میزان غلظت آن است. دی سدیم فسفات کمک می کند غذا در شرایط مرطوب ماندگاری بهتری داشته باشد و تحت تأثیر رطوبت قرار نگیرد. این ماده همچنین کمک می کند تا ترکیبات مبتنی بر روغن و آب بهتر با غذا ترکیب شوند تا غذا مزهٔ بهتری داشته باشد.

اگر نمی دانید دی سدیم هیدروژن فسفات چیست و می خواهید بیشتر با آن آشنا شوید، خوب است بدانید که این مادهٔ شیمیایی در برخی از مواد غذایی به طور طبیعی هست. برای مثال ماهی ها و بسیاری از غذا های دریایی حاوی میزان زیادی دی سدیم هیدروژن فسفات هستند. این ماده باعث می شود تا غذا در محیط های مرطوب خراب نشود.

دی سدیم فسفات در بسیاری مواد غذایی دیگر هم هست. برای مثال یکی از مواد موجود در سوسیس ها و گوشت های پخته نیز دی سدیم فسفات است. همچنین این مادهٔ شیمیایی در نوشابه ها و پنیر ها، امولسیون است.

برای پاسخ به این سؤال که دی سدیم هیدروژن فسفات چیست و چه کاربرد هایی دارد باید بگوییم که این مادهٔ شیمیایی در نانوایی ها به کار گرفته می شود. نانوا ها برای حفظ ماندگاری نان های خود از این ماده استفاده می کنند. این ماده حتی در محصولات تهیه شده از شیر نیز استفاده می شود. برای مثال این ماده در بستنی ها برای حفظ لطافت آن به کار گرفته می شود.

بسیاری از مواد غذایی دیگر نیز می توانند دی سدیم فسفات داشته باشند. غذا هایی مثل نان یا خمیر، غلات صبحانه، میوه های شیرین شده، کره، آدامس، کاکائو، فرآورده های شکلات ،آب میوه های صنعتی، قهوه، چای، سیب، محصولات لبنی، آب نبات، سبزیجات فرآورده شده بسته بندی، ماکارونی، سوسیس، دسر های حاوی تخم مرغ یا چربی، نمک، جایگزین های نمک، سوپ، پنیر سویا، شیرین کننده ها و حتی نوشیدنی های بر پایهٔ آب همگی می توانند مقدار زیادی دی سدیم هیدروژن فسفات داشته باشند.

 

دیگر استفاده ها

 

 

 

حال که متوجه شدید دی سدیم هیدروژن فسفات چیست، خوب است بدانید که این ماده به غیر از استفاده در مواد غذایی کاربرد های دیگری نیز دارد؛ برای مثال از این ماده می توان برای تصفیهٔ آب و ضد اشتعال کردن مواد دیگر استفاده کرد.

این ماده در پزشکی نیز کاربرد های زیادی دارد. برای مثال این ماده می تواند سطح کلسیم خون را پایین بیاورد و یا اینکه سطح فسفات خون را بالا ببرد. طبق تحقیقات انجام شده این ماده می تواند برای از بین بردن سنگ های کلیه نیز مفید باشد. البته این مورد هنوز به صورت فرضیه باقی مانده و به اثبات نرسیده است.

 

نگرانی ها درمورد دی سدیم هیدروژن فسفات

 

 

 

اگر نمی دانید که دی سدیم هیدروژن فسفات چیست و چه عوارضی دارد، خوب است بدانید که مقدار زیاد این ماده می تواند باعث ناراحتی معده، یبوست یا اسهال شود. همچنین طبق تحقیقات انجام شده توصیه شده که افراد مبتلا به نارسایی های قلبی، سیروز (Cirrhosis) و یا بیماری ادم (Edema) باید از مصرف این ماده خودداری کنند؛ زیرا این ماده می تواند علائم این بیماری ها را تشدید کند.

همچنین طبق مطالعات گفته شده است که افرادی که در رژیم غذایی خود از فسفر استفاده نمی کنند و برای جبران آن به این ماده روی می آورند باید محتاط باشند؛ زیرا نوع فسفر موجود در دی سدیم هیدوژن فسفات و سایر افزودنی های غذایی بسیار راحت تر از غذا های طبیعی جذب بدن می شود. همین باعث می شود که سطح فسفر بدن در افرادی که بیشتر از غذا های فرآوری شده استفاده می کنند بالاتر برود. سطح بالای فسفر می تواند باعث بروز مشکلاتی مثل بیماری های کلیوی، تشدید بیماری های قلبی و ریوی، مشکلات تیروئید، بیماری کبد و بیماری آدیسون (Addison diseases) شود.

 

لطفا اگر تمایل به خرید دی سدیم فسفات دارید کلیک نمائید

 

نتیجه گیری

 

امروزه در مواد غذایی از افزودنی های شیمیایی بسیار زیادی استفاده می شود. یکی از این مواد پر استفاده، دی سدیم هیدوژن فسفات است. این ماده در مواد غذایی مادهٔ نگهدارنده است و در صنایع نیز برای مصرف دارویی و یا تصفیهٔ آب به کار گرفته می شود. ما در این مقاله به این سؤال که دی سدیم هیدروژن فسفات چیست و چه کاربرد ها و ویژگی هایی دارد جواب دادیم.

انصراف از نظر
خانه
دسته ها
جستجو
0 سبد
پروفایل
بیشتر
تماس
دسته بندی ها
مواد شیمیایی
آرایشی,بهداشتی وسلامت
خاک، کود و آفت کش
ابزار و تجهیزات صنعتی
رنگ، رزین و ساختمان
تجهیزات آزمایشگاهی