در حال بارگزاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
دسته بندی
  بسته
  خبرخوان

  بلاگ

  5 نکته مهم درباره کود ورمیکولیت و موارد استفاده آن
  0 5 نکته مهم درباره کود ورمیکولیت و موارد استفاده آن
  اگر به کار باغبانی علاقه مند هستید و تمایل دارید که در کمترین زمان شاهد رشد بی وقفه و چشم گیر گیاهان خود باشید، استفاده از کود ورمیکولیت به شما توصیه می شود. این کود به شما کمک می کند که خاک با کیفیت تری داشته باشید و گیاهان شما هر چه سریع تر جوانه بزند و رشد کند. ما در این مقاله در ابتدا در رابطه با این کود توضیحاتی دادیم. سپس درمورد کود ورمیکولیت و موارد استفاده آن نکات مهمی را ذکر نمودیم و بیان کردیم که از این کود چگونه و در چه مواردی بهره می برند. در آخر هم شرح دادیم که این کود در کشاورزی و باغبانی ارگانیک چه نقشی را ایفا می کند. امیدواریم این مقاله اطلاعات لازم را درباره این کود به شما بدهد.
  نمک دریا چیست و چه فوایدی دارد ؟ | چرا باید از نمک دریا استفاده کنید؟
  0 نمک دریا چیست و چه فوایدی دارد ؟ | چرا باید از نمک دریا استفاده کنید؟
  هزاران سال است که از نمک برای طعم دادن به غذا های مختلف استفاده می شود و وجود نمک برای انسان ها حیاتی است. با این حال، نمک در سال های اخیر ناسالم شناخته شده است و پزشکان توصیه می کنند که برای سلامت قلب باید از رژیم غذایی حذف شود. تولید هر نمک با دیگری فرق دارد. برای مثال نمک دریا یک نمک تصفیه نشده و غنی از مواد معدنی است که با نمکی که فرآوری شده و تمام مواد مغذی خود را از دست داده است، تفاوت زیادی دارد. ما در این مقاله توضیح می دهیم نمک دریا چیست و چه فوایدی دارد و کاربرد این نمک در بخش های مختلف زندگی چگونه است.
  پروپیلن گلایکول چیست و چه کاربرد هایی دارد ؟
  0 پروپیلن گلایکول چیست و چه کاربرد هایی دارد ؟
  پروپیلن گلایکول ماده ای است که در خنک کننده ها و ضد یخ ها، حلال های صنعتی، لوازم آرایشی، صنایع دارویی، صنایع غذایی، دخانیات و صنعت رنگ مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به کاربرد های بسیار زیاد این ماده، در این مقاله قصد داریم توضیح دهیم پروپیلن گلایکول چیست و چه کاربرد هایی دارد، خواص فیزیکی و شیمیایی آن چیست و شرایط ایمنی و نگهداری آن چگونه است.
  سدیم استات چیست و چه کاربرد هایی دارد
  0 سدیم استات چیست و چه کاربرد هایی دارد
  این ماده یک ترکیب شیمیایی است و در واقع یک نمک سدیم اسید استیک یا استات سدیم بدون آب (آب هیدراتاسیون) یا اتانوات سدیم محسوب می شود. در بیشتر اوقات بوی خاصی از آن استشمام نمی شود؛ تنها زمانی که برای تجزیه شدن گرم می شود، بوی ترشی مانند سرکه یا اسید استیک می دهد. ما در این مقاله قصد داریم در ابتدا توضیح دهیم که سدیم استات چیست و چه کاربرد هایی دارد و سپس شرح دهیم که شرایط ایمنی و نگهداری آن به چه صورت است.
  انواع معرف های شیمیایی و کاربرد آنها
  0 انواع معرف های شیمیایی و کاربرد آنها
  اگر به خاطر داشته باشید، یکی از آزمایش های علوم دبستان این بود که میزان اسیدی یا بازی بودن یک ماده را شناسایی کنیم. در این آزمایش، تغییر رنگ، نشان دهنده درصد بازی و اسیدی بودن ماده بود. بدین صورت که هر چه رنگ شناساگر یا معرف به آبی نزدیک تر بود، محیط بیشتر به سمت بازی حرکت می کرد و هر چه به سمت قرمز نزدیک تر بود، احتمالا درصد اسیدی بودن آن بیشتر بوده است. در این مقاله نیز قصد داریم انواع معرف های شیمیایی و کاربرد آنها را برای شما عزیزان بسنجیم تا با آشنایی بیشتر با یکی از پر اهمیت ترین مواد موجود در آزمایشگاه ها، در علم شیمی به میزان چشم گیری پیشرفت کنید.
  پلی وینیل پیرولیدون چیست و چه کاربرد هایی دارد ؟
  0 پلی وینیل پیرولیدون چیست و چه کاربرد هایی دارد ؟
  علم شیمی در دنیای کنونی کاربرد های گسترده ای دارد و در تمامی صنایع به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه مطلب قصد داریم یک پلیمر کاربردی به نام پلی وینیل پیرولیدون یا PVP را به شما عزیزان معرفی کنیم تا به سادگی پاسخ سوال های پلی وینیل پیرولیدون چیست و چه کاربرد هایی دارد را بیابید.
  منتول چیست و چه کاربرد هایی دارد
  0 منتول چیست و چه کاربرد هایی دارد
  منتول ترکیبی آلی است و به شکلی غیر طبیعی از نعناء فلفلی و سایر روغن های نعناء گرفته می شود. این ماده به شکل موم و به حالت کریستالی است. رنگ آن سفید، گاهی شفاف و در دمای اتاق، حالتش جامد است. ویژگی اصلی آن، بی حس کنندگی است و در صورت سوزش کم گلو، آن را آرام می کند. در این مقاله ابتدا ویژگی های فیزیکی و شیمیایی منتول توضیح داده می شود، پس از آن شرح داده می شود که این ماده چگونه ایجاد شده است و شرایط ایمنی و نگهداری آن چیست. هدف این مقاله این است که بیان کند منتول چیست و چه کاربرد هایی دارد.
  مورفولین چیست و چه کاربرد هایی دارد ؟
  0 مورفولین چیست و چه کاربرد هایی دارد ؟
  یکی از مواد پرکاربردی که از دیرباز موارد استفاده رایجی داشته است، مورفولین نام دارد. مورفولین اغلب در کار های مختلفی مانند نظافت مکان های مختلف، تولید لاستیک برای انواع وسایل ها، ساخت و ساز، گرمایش، سرمایش، مراقبت شخصی، کشاورزی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال ماده ای بسیار ناشناخته است که منابع محدودی درباره آن می نویسند. این ماده بی رنگ، به سادگی قابل حل است، اما تشخیص آن کار ساده ای نیست. در ادامه مطلب قصد داریم به سوال مورفولین چیست و چه کاربرد هایی دارد، پاسخ دهیم و تمام جوانب آن را به طور دقیق بسنجیم.
  معرفی مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت آبکاری
  0 معرفی مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت آبکاری
  صنعت آبکاری جزء صنایع بسیار پر طرفدار و پر کاربرد شناخته می شود. اغلب به دو شکل آبکاری الکتریکی و آبکاری الکترولس شکل می گیرد. اولی به جریان الکتریکی ضعیفی نیاز دارد و دومی با استفاده از فرآیند شیمیایی اتوکاتالیستی آبکاری را انجام می دهد. اما به طور کلی فرآیند کاری هر دو بسیار ساده است. تنها بستر مورد نظر را به وسیله یک لایه نازک از فلز پوشانده و موجب زیبایی بیش تر آن خواهید شد. همچنین علاوه بر زیبایی، شاهد فواید و مزایای بسیار پر اهمیت تری نیز خواهید بود که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.
  محلول کارل فیشر چیست و چه کاربرد هایی دارد
  0 محلول کارل فیشر چیست و چه کاربرد هایی دارد
  زمانی که می خواهید میزان آب و رطوبت موجود در یک نمونه را اندازه گیری و تعیین کنید، از محلول کارل فیشر استفاده کنید. برای این کار، کارل فیشر از یک سری معرف ها استفاده می کند و این روشی بسیار کارآمد و پر استفاده است؛ زیرا نیاز شما به آب را بسیار کم می کند و مقدار رطوبت مواد گوناگون را با شیوه ای اندازه گیری می کند که هم سریع است و هم به شدت دقیق. ما در این مقاله سعی کرده ایم در رابطه با خود این ماده، واکنش های تولید آن و شرایط نگهداری از آن توضیحاتی ارائه دهیم و به این سوال کلی پاسخ دهیم که محلول کارل فیشر چیست و چه کاربرد هایی دارد.
  خانه
  دسته ها
  جستجو
  0 سبد
  پروفایل
  بیشتر
  تماس
  دسته بندی ها
  مواد شیمیایی
  آرایشی,بهداشتی وسلامت
  خاک، کود و آفت کش
  ابزار و تجهیزات صنعتی
  رنگ، رزین و ساختمان
  تجهیزات آزمایشگاهی
  بازگشت به بالا