در حال بارگزاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
دسته بندی
  بسته
  خبرخوان

  بلاگ

  مکانیزم حذف دی اکسیدکربن و سولفید دی هیدروژن از گاز طبیعی
  0 مکانیزم حذف دی اکسیدکربن و سولفید دی هیدروژن از گاز طبیعی
  مکانیزم حذف دی اکسید کربن و سولفید دی هیدروژن از گاز طبیعی یا همان شیرین سازی گاز طبیعی، فرآیندی است که برای بهبود کیفیت گاز استفاده می شود. همواره از این روش برای مناسب کردن گاز طبیعی برای حمل و نقل و فروش استفاده می شود. این عناصر به دلیل اینکه خاصیت خورندگی و سمی دارند، باید از گاز طبیعی حذف شوند تا شیرین سازی گاز صورت بگیرد و گاز طبیعی، تبدیل به گازی شیرین شود که خالی از دی اکسید کربن و سولفید دی هیدروژن است. ما در این مقاله به مکانیزم حذف دی اکسید کربن و سولفید دی هیدروژن از گاز طبیعی می پردازیم؛ پس در ادامه با ما همراه باشید تا با فرآیند شیرین سازی گاز طبیعی آشنا شوید.
  کربنات پتاسیم چیست و چه کاربردی دارد ؟
  0 کربنات پتاسیم چیست و چه کاربردی دارد ؟
  امروزه مواد شیمیایی بسیار زیادی وجود دارند. هر کدام از این مواد شیمیایی خواص مخصوص به خود را دارند و در یک صنعت خاص به کار گرفته می شوند. یکی از پرکاربرد ترین مواد شیمیایی در حال حاضر کربنات پتاسیم است. کربنات پتاسیم با فرمول K2CO3 که یک ترکیب معدنی شناخته می شود. برای اینکه بهتر بدانید کربنات پتاسیم چیست و چه کاربردی دارد، ادامه مقاله را مطالعه کنید. در این مقاله درمورد کربنات پتاسیم و خواص شیمیایی آن به طور کامل توضیح داده شده است.
  سولفات کروم چیست و چه کاربردی دارد ؟
  0 سولفات کروم چیست و چه کاربردی دارد ؟
  سولفات کروم یک ماده کریستالی خاکستری و سبز تیره مایل به بنفش است که به هیچ عنوان قابل اشتعال نیست. این ماده در صنایع مختلف مانند رنگ، جوهر، سرامیک و رنگرزی پارچه مورد استفاده قرار می گیرد؛ اما کاربرد اصلی آن در صنعت چرم است. ما در این مقاله علاوه بر ذکر خواص فیزیکی و شیمیایی این ماده پر کاربرد، درمورد واکنش های شیمیایی و نحوه تولید آن نیز توضیحاتی دادیم و به طور کلی سعی کردیم مطالبی را درباره این که سولفات کروم چیست و چه کاربردی دارد ، بیان کنیم.
  نقش پتاسیم و منیزیم در کودهای گیاهان آپارتمانی
  0 نقش پتاسیم و منیزیم در کودهای گیاهان آپارتمانی
  گیاهان برای رشد نیاز به آب، خاک حاصلخیز، نور خورشید و برخی از عوامل دیگر دارند. فراهم کردن بیشتر این موارد کاری آسان است؛ اما موردی که معمولا باعث می شود گیاهان آپارتمانی نتوانند خوب رشد کنند، نبود خاک حاصلخیز و دارای املاح معدنی است. زیرا گیاه املاح معدنی مورد نیاز خود را از خاک دریافت می کند و هنگامی که خاک فاقد املاح معدنی باشد، گیاه نمی تواند به خوبی رشد کند. برای این که با نقش پتاسیم و منیزیم در کودهای گیاهان آپارتمانی آشنا شوید، در ادامه مقاله مطالبی را بیان نمودیم.
  چه کودهایی برای افزایش سبزینگی گیاهان آپارتمانی مناسب است
  0 چه کودهایی برای افزایش سبزینگی گیاهان آپارتمانی مناسب است

  گیاهان برای این که بتوانند رشد خوبی داشته باشند و محصول بهتری دهند، به عوامل بسیاری نیاز دارند. علاوه بر نور، آب و خاک مناسب، یکی از نیاز های ضروری هر گیاه مواد معدنی خاک است. در صورتی که خاک غنی نباشد، باید از راه های مختلفی برای رساندن مواد معدنی به گیاه استفاده کرد. یکی از این راه ها استفاده از کود است. ما در این مقاله در مورد این که چه کودهایی برای افزایش سبزینگی گیاهان آپارتمانی مناسب هستند توضیح خواهیم داد.

   

  چه کود هایی برای گیاهان آپارتمانی مناسب هستند؟

   

  گیاهان برای ادامه رشد حدودا به 16 عنصر ضروری نیاز دارند. جدای از کربن، هیدروژن و اکسیژن که به طور طبیعی از خاک و جو تامین می شوند، 13 ماده مغذی باقی می مانند که گیاه می تواند آن ها را از خاک خود تامین کند.

  اما زمانی که خاک گیاه فاقد این عناصر باشد، گیاه نمی تواند به خوبی رشد کند و با مشکلات زیادی مواجه می شود. به همین دلیل بهترین کار در اینجا استفاده از کود های مختلف است. اما در جواب این که چه کودهایی برای افزایش سبزینگی گیاهان آپارتمانی مناسب است باید گفت اکثر خاک ها حداقل عناصر مورد نیاز را دارند و گیاه در هنگام رشد با مشکلی مواجه نخواهد شد. به طور معمول کمبود سه عنصر ضروری نیتروژن، آهن و منیزیم در بیشتر خاک ها احساس می شود.

  نیتروژن، آهن و منیزیم هر سه از مهم ترین عناصری هستند که هر گیاه برای رشد به آن ها نیاز دارد. به همین دلیل کود هایی که حاوی این سه عنصر باشند، برای رشد گیاه بسیار مناسب و مفید هستند. در ادامه به معرفی این سه عنصر و دلیل نیاز گیاهان به آن ها خواهیم پرداخت.

   

  نیتروژن چیست و کود های حاوی نیتروژن چه نقشی در افزایش سبزینگی گیاه دارد؟

   

   

   

  نیتروژن یکی از ضروری ترین عناصری است که گیاه به آن نیاز دارد. نیتروژن برای رشد برگ ها، ساقه ها و شاخه ها و همچنین حفظ سطح سالم کلروفیل در گیاه ضروری است. نیتروژن همان عنصری است که باعث سبز ماندن گیاه می شود. علاوه بر این ها، نیتروژن به بالا نگه داشتن سطح کلروفیل به گیاه کمک می کند تا نور خورشید را راحت تر به غذای مورد نیاز خود تبدیل کند. به طور کلی باید گفت فرایند فتوسنتز گیاه به کلروفیل وابسته است و کلروفیل نیز به نیتروژن وابستگی دارد.

  در مورد این که چه کودهایی برای افزایش سبزینگی گیاهان آپارتمانی مناسب است توضیح دادیم و گفتیم که نیتروژن نقش مهمی در سبز بودن گیاه دارد. اما سوالی که برای برخی از افراد پیش می آید این است که چه مواقعی از کود های حاوی نیتروژن استفاده کنیم.

  به طور کلی بزرگ ترین علامت کمبود نیتروژن در گیاهان، کمرنگ بودن برگ های آن هاست. در صورت کمبود نیتروژن برگ های گیاه شروع به رنگ پریدگی می کنند. هر چند ممکن است برگ های گیاه پژمرده نشوند اما رشد گیاه به طور کلی کاهش می یابد.

  حال که متوجه شدید چه کودهایی برای افزایش سبزینگی گیاهان آپارتمانی مناسب است، بهتر است در مورد کود های نیتروژن اطلاعات بیشتری داشته باشید. کود های در بازار معمولا دارای سه عدد هستند که نسبت ترکیب فسفر، نیتروژن و پتاسیم را در آن ها نشان می دهند. در هنگامی که گیاه شما به نیتروژن بیشتری نیاز دارد، کود هایی را انتخاب کنید که نسبت نیتروژن در آن ها بیشتر است.

   

  منیزیم چیست و کود های حاوی منیزیم چه نقشی در افزایش سبزینگی گیاه دارند؟

   

   

   

  منیزیم یکی از عناصری است که برای ادامه حیات انسان ها و گیاهان حیاتی است. گیاه مانند دیگر عناصر می تواند منیزیم را از خاک جذب کند. اما هنگامی که گیاه به اندازه کافی منیزیم نداشته باشد، لازم است که از طریق کود دهی منیزیم مورد نیاز گیاه تامین شود.

  گیاه برای فتوسنتز صحیح علاوه بر نیتروژن به منیزیم هم نیاز دارد. زیرا کلروفیل بدون منیزیم نمی تواند انرژی خورشید را برای فتوسنتز جذب کند. به همین دلیل سوال چه کودهایی برای افزایش سبزینگی گیاهان آپارتمانی مناسب است را می توان اینگونه پاسخ داد که کود منیزیم یکی از کود هایی است که می تواند در سبز ماندن گیاه نقش موثری داشته باشد. زیرا منزیم در قلب مولکول های کلروفیل قرار دارد و نبود آن باعث عملکرد نادرست کربوهیدرات ها در تثبیت غشای سلولی گیاه می شود.

  یکی از عناصری که خاک در بیشتر مواقع با کمبود آن رو به رو است، عنصر منیزیم است زیرا منیزیم معمولا با باران یا آبیاری شسته می شود و از بین می رود. کمبود منیزیم در گیاه با زرد شدن لبه های برگ های قدیمی آن نمایان می شود. در این زمان بهترین کار استفاده از کود های منیزیم موجود در بازار است.

   

  چرا گیاهان به آهن نیاز دارند؟

   

   

   

  در ادامه مبحث چه کودهایی برای افزایش سبزینگی گیاهان آپارتمانی مناسب است باید به این نکته اشاره کنیم که یکی از نیاز های اصلی آن آهن است. هنگامی که سطح آهن در گیاه کم شود، اصطلاحا می گویند که دچار کلروز است.

  نیتروژن و منیزیم برای عملکرد صحیح کلروفیل ضروری هستند؛ اما عنصری که در ساخت کلروفیل به گیاه کمک می کند آهن است. در صورتی که گیاه دچار کمبود آهن باشد، نمی تواند کلروفیل تولید کند. در صورت کمبود کلروفیل نیز گیاه نمی تواند به خوبی فتوسنتز کند و رنگ سبزی داشته باشد.

  برای این که بدانید چه زمانی به کود های آهن نیاز دارید، بهتر است که به ظاهر گیاه خود نگاهی بیندازید. کمبود آهن در بیشتر مواقع با زرد شدن برگ گیاهان نشان داده می شود. البته برای نتیجه گیری، بهتر است که خاک خود را آزمایش کنید تا از کمبود آهن در آن مطمئن شوید.

   

  نتیجه گیری

   

  گیاهان برای ادامه حیات و رشد خود به مواد معدنی بسیار زیادی نیاز دارند. در بین این عناصر سه عنصر منیزیم، آهن و نیتروژن نقش بسیار مهمی در سبز بودن گیاه دارند. زیرا این سه ماده نقش بسیار مهمی را در عملکرد صحیح کلروفیل دارند و کمبود هر یک از آن ها می تواند به زرد شدن گیاه منجر شود. برای آگاهی بیشتر شما در رابطه با این که چه کودهایی برای افزایش سبزینگی گیاهان آپارتمانی مناسب است، در این مقاله به طور کامل توضیحاتی ارائه کردیم.

   

  دی متیل فرمامید چیست و چه کاربرد هایی دارد
  0 دی متیل فرمامید چیست و چه کاربرد هایی دارد
  امروزه مواد شیمیایی گوناگون نقش های مهمی در زندگی ما انسان ها دارند. یکی از این مواد شیمیایی دی متیل فرمامید است که به اختصار به DMF نیز نامیده می شود. دی متیل فرمامید یکی از ماده های پرکاربرد شیمایی است که در حال حاضر در صنایع مختلف استفاده می شود. این ماده با فرمول 2NC(O)H(CH3) شناخته می شود. برای آگاهی یافتن از این که دی متیل فرمامید چیست و چه کاربرد هایی دارد، در ادامه مقاله نکات مهمی ذکر شده است. ما در این مقاله به طور کامل درمورد این ماده پر کاربرد توضیحاتی داده ایم.
  کوکتل پدیکور چیست و چه کاربرد هایی دارد
  0 کوکتل پدیکور چیست و چه کاربرد هایی دارد
  امروزه راه های بسیار زیادی برای مراقبت از پوست وجود دارد. برای مثال بعضی از افراد از کرم های مراقبت کننده استفاده می کنند و برخی دیگر نیز از ماسک های مختلف برای بهبود پوستشان. به غیر از این روش ها یکی از راه هایی که می تواند به بهبود وضعیت پوست شما کمک کند، استفاده از کوکتل پدیکور است. اگر نمی دانید کوکتل پدیکور چیست، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در این مقاله در مورد این که کوکتل پدیکور چیست و چه کاربرد هایی دارد توضیح داده ایم.
  اهمیت استفاده از دماسنج در صنعت دام و طیور (گوشت منجمد و گرم)
  0 اهمیت استفاده از دماسنج در صنعت دام و طیور (گوشت منجمد و گرم)
  صنعت دام و طیور یکی از صنایعی است که به دماسنج بسیار وابسته است؛ زیرا گوشت دام ها نسبت به دما حساس است و دمای پایین و دمای بالا می تواند روی کیفیت و ماندگاری آن اثر بگذارد. به همین دلیل در این صنعت از دماسنج های بسیار مختلفی استفاده می شود. برای این که بیشتر با اهمیت استفاده از دماسنج در صنعت دام و طیور (گوشت منجمد و گرم) آشنا شوید؛ در این مقاله به تمامی نکات موجود در این زمینه اشاره کرده ایم.
  دلیل استفاده از تستر روغن در رستوران ها چیست ؟
  0 دلیل استفاده از تستر روغن در رستوران ها چیست ؟
  تا به حال جمله "شما آن چیزی هستید که می خورید" را شنیده اید؟ این جمله ساده به اهمیت غذای سالم در سلامتی، شرایط جسمانی و حتی روحی شما عزیزان اشاره می کند. یکی از پر اهمیت ترین مسائل در تولید غذای سالم، روغن استفاده شده در طبخ غذا است. از آن جایی که سالانه مصرف غذا های سرخ کردنی در میان مردم دنیا افزایش پیدا می کند، اطمینان حاصل کردن از کیفیت بالای غذا حائز اهمیت فراوان است.
  پتاسیم سوربات چیست و چه کاربرد هایی دارد ؟
  0 پتاسیم سوربات چیست و چه کاربرد هایی دارد ؟
  مواد شیمیایی امروزه بخش بسیار مهمی از صنایع را تشکیل می دهند و هیچ صنعتی نمی تواند بدون آن ها به کار خود ادامه دهد. یکی از مواد شیمیایی ای که بسیاری از صنایع به خصوص صنایع مواد غذایی و محصولات آرایشی و بهداشتی به آن وابسته هستند، پتاسیم سوربات است. برای اینکه بیشتر با این ماده آشنا شوید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در این مقاله به طور کامل درمورد اینکه پتاسیم سوربات چیست و چه کاربرد هایی دارد توضیح داده ایم.
  خانه
  دسته ها
  جستجو
  0 سبد
  پروفایل
  بیشتر
  تماس
  دسته بندی ها
  مواد شیمیایی
  آرایشی,بهداشتی وسلامت
  خاک، کود و آفت کش
  ابزار و تجهیزات صنعتی
  رنگ، رزین و ساختمان
  تجهیزات آزمایشگاهی
  بازگشت به بالا