در حال بارگزاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
دسته بندی
  بسته
  خبرخوان

  نوشته های وبلاگ  "2016"  از "اسفند"

  0 تولید گاز از پارس جنوبی سال گذشته به ۱۳۰ میلیارد متر مکعب رسید
  به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران مدیرعامل شرکت نفت وگاز پارس در بازدید نوروزی از کارکنان سکوهای دریایی پارس جنوبی، با اشاره به پیوستگی فعالیتها در بخش عملیات تولید و توسعه، اعلام کرد: تولید گاز از مخزن مشترک پارس جنوبی در سال ٩٤ سیر صعودی داشته و تا پایان اسفندماه این سال، نسبت به مدت مشابه سال گذشته ١٥ درصد افزایش یافته است و تولید گاز ایران از میدان مشترک پارس جنوبی طی ١٢ ماه سال 94 به ١٣٠ میلیارد مترمکعب رسید. علی اکبر شعبانپور با اشاره به اولویت بندیهای جدید طرحهای پارس جنوبی اظهار کرد: پیش بینی می‌شود علاوه بر افتتاح فازهای ١٧و ١٨ پارس جنوبی، پروژه فازهای ١٩، ٢١و ٢٠ این میدان، تا اسفندماه امسال به بهره‌برداری برسند.
  0 سفر هیأت پاکستانی برای مذاکره خرید گاز از ایران، به زودی
  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس پس از انجام سفر اخیر رئیس جمهور ایران و هیات همراه به پاکستان به منظور مذاکرات سیاسی و اقتصادی با رئیس جمهور این کشور برخی از رسانه‌های خارجی اعلام کردند، این سفر برای تهران دست‌آوردی نداشته است و اعلام کردند، به عنوان مثال هنوز گره صادرات گاز ایران به پاکستان باز نشده و این کشور قرارداد خرید گاز از قطر را نهایی کرده است. این گزارش حاکی است، گرچه پاکستان از طریق ترکمنستان و قطر نیازش را از واردات گاز برطرف کند، اما به گفته حمیدرضا عراقی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران قرار داد گازی ایران و پاکستان پابرجا است. وی ادامه می دهد: باوجود تمام فشارهایی که برخی از کشورها اعمال می‌کردند، تا پاکستان از ایران گاز خریداری نکند، اما در گفت وگوهای متعددی که با مسئولان این کشور داشتیم، به طور صریح اعلام می کردند پاکستان به گاز ایران نیاز دارد. اظهارات معاون وزیر نفت از یک سو و مدیرعامل شرکت صادرات گاز که اعلام کرده است پاکستانی به زودی برای نهایی کردن توافقات گازی سفر رئیس جمهوری، به ایران سفر می‌کند از سوی دیگر نشان می دهد با وجود تمام تبلیغات رسانه‌ای، ظاهرا پاکستانی ها هنوز به دنبال خرید گاز از ایران هستند، زیرا می دانند ایران تنها کشوری است که منبع مطمئن برای تامین گاز است. مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران با اشاره به اهمیت توافقات گازی با ایران برای پاکستان و تاکید این موضوع در سفر اخیر رئیس جمهوری و هیئت اقتصادی همراه به این کشور تصریح می‌کند با توجه به تاکید رئیس جمهور به ارتباط و تعاملات گازی با کشورهای همسایه بویژه پاکستان به دنبال این هستیم که قرار داد صادرات گاز با پاکستان نهایی و اجرایی شود چراکه معتقدیم قراردادهای گازی می تواند روابط اقتصادی و فرهنگی را تحکیم و گسترش دهد. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس پنج سال پیش قراردادی بین ایران و پاکستان به امضا رسید تا صادرات گاز ایران به این کشور با تکمیل خطوط لوله انتقال گاز در خاک دو کشور از عسلویه تا عمق 900 کیلومتری خاک پاکستان آغاز شود. اما براساس قرارداد اولیه که بین هند، ایران و پاکستان در سال 2002 منعقد شده بود قرار بود، صادرات گاز ایران در سال 2014 به پاکستان آغاز شود که با کنار کشیدن هند از این پروژه و تعلل پاکستان در ساخت خط لوله در داخل این کشور، نیمه‌کاره رها شده‌ است. براساس این قرارداد، ساخت خط لوله صادرات گاز با تکمیل خط لوله هفتم سراسری و انشعابات لازم در ایران پیگیری و کلنگ احداث 781 کیلومتر از یک‌هزار کیلومتر خط لوله صلح زده شده تا در خاک پاکستان احداث شود. در حالی که ایران به تعهدات خود پیش از زمان قیدشده در قرارداد عمل کرده و خط لوله صادرات گاز به پاکستان را از عسلویه به نزدیکی مرز پاکستان رسانده است، اما پاکستان هیچ حرکتی برای احداث خط لوله انجام نداده و پروژه هنوز نیمه کاره مانده است، این در حالی است که ایران هزینه زیادی را صرف اجرای این قرارداد کرده است. پاکستان علت عدم شروع فعالیت را ناتوانی در تامین هزینه‌ها عنوان کرده است و از شرکت‌های ایرانی، روسی و چینی درخواست کرده تا به عنوان مجری ساخت خط لوله مشارکت کنند که اخیرا چینی ها اعلام کرده اند، حاضرند در احداث این خط لوله به پاکستانی‌ها کمک کنند.
  0 The Addition of Polyfluoroalkanesulfenic Acids to Alkenes
  دانلود مقاله  نام مقاله : FLOURIN CHEMISTRY

  عنوان مقاله : The Addition of Polyfluoroalkanesulfenic Acids to Alkenes

  چکیده مقاله: : The addition of polyfluoroalkanesulfenic acids, in-situ formed from various imines, to C-C double bond was investigated. Both Markovnikov adduct and Michael-type adduct could be obtained with different alkenes. A series of sulfoxides were synthesized with excellent regioselectivities under mild conditions.

  نویسندگان مقاله : Xiao-Bo Li Juan Zhao Min Jiang Jin-Tao Liu

  نام مجله : Elsevier

  سال انتشار : 2016

  Issue : 18-12-2015

  Vol : 12

  DOI : http://dx.doi.org/doi:10.1016/j.jfluchem.2016.03.002

  URL : http://dx.doi.org/doi:10.1016/j.jfluchem.2016.03.002

  0 Stimuli-deformable graphene materials: from nano sheet to macroscopic assembly
  دانلود مقاله  نام مقاله : Materials Today

  عنوان مقاله : Stimuli-deformable graphene materials: from nano sheet to macroscopic assembly

  چکیده مقاله: : Stimulus-induced deformation (SID) of graphene-based materials has triggered rapidly increasing research interest due to the spontaneous response to external stimulations, which enables precise configurational regulation of single graphene nanosheets (GNSs) through control over the environmental conditions. While the micro-strain of GNS is barely visible, the deformation of graphenebased macroscopic assemblies (GMAs) is remarkable, thereby presenting significant potential for future application in smart devices. This review presents the current progress of SID of graphene in the manner of nanosheets and macroscopic assemblies in both the experimental and theoretical fronts, and summarizes recent advancements of SID of graphene for applications in smart systems.

  نویسندگان مقاله : Fei Zhao, Yang Zhao, Nan Chen and Liangti Qu

  نام مجله : Elsevier

  سال انتشار : 2016

  Issue : 2016

  Vol : 19

  DOI : http:l/dx.d oi.org/10.1016/ j.mattod.201S.10.010

  URL : http:l/dx.d oi.org/10.1016/ j.mattod.201S.10.010

  0 Effect of nanostructure on the thermal glass transition and physical aging in polymer materials
  دانلود مقاله  نام مقاله : Progress in Polymer

  عنوان مقاله : Effect of nanostructure on the thermal glass transition and physical aging in polymer materials

  چکیده مقاله: : We review the recent activity aiming to clarify glassy dynamics in nanostructured polymer glasses, in particular thin _lms, nanocomposites and nanospheres. Special emphasis is devoted to recent results on the out-of-equilibrium dynamics, that is, the way the system leaves equilibrium when cooling, marking the thermal glass transition, or recovers it once in the glassy state 􀀀 the so-called physical aging. Apart from those systems exhibiting strong interactions at the interface, we show that a huge number of studies probing glassy dynamics in nanostructured glasses _nds negative deviations from bulk Tg and accelerated physical aging. Analysis of the dependence of the rate of spontaneous uctuations 􀀀 namely the linear dynamics 􀀀 on nanostructuring indicates that there exists a signi_cant component exhibiting bulk-like dynamics. This is the case even in the most extreme case of nanostructuring, that is, semi-isolated polymer chains and freestanding thin _lm with thickness_ 10 nm. In the latter case this is found at temperatures around the bulk glass transition temperature (Tg), that is, in the range where deviations of the out-of-equilibrium dynamics are normally observed. All together these results indicate that the linear dynamics alone cannot provide an exhaustive description of the out-of-equilibrium dynamics in nanostructured systems. In this case, purely geometric factors must be included. We discuss recent approaches aiming to capture the phenomenolgy of glassy dynamics in nanostructured glasses. Special attention is dedicated to the free volume hole di_usion (FVHD) model.

  نویسندگان مقاله : Daniele Cangialosi Angel Alegr´la Juan Colmenero

  نام مجله : Elsevier

  سال انتشار : 2015

  Issue : 21-1-2015

  Vol : 11

  DOI : http://dx.doi.org/doi:10.1016/j.progpolymsci.2015.10.005

  URL : http://dx.doi.org/doi:10.1016/j.progpolymsci.2015.10.005

  0 تخفیف 20 درصدی ترکمنستان برای تردد تریلی‌های ترکیه در دریای خزر
  به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در عشق‌آباد به نقل از رسانه‌های ترکیه، «فاتح شنر» رئیس انجمن دست‌اندرکاران حمل و نقل بین‌المللی ترکیه که هفته پیش به عشق‌آباد سر کرده بود و با وزیر امور خارجه و معاون رئیس جمهور ترکمنستان در امرو حمل و نقل دیدار و ملاقات کرده‌است، در مصاحبه با رسانه‌های ترکیه اعلام کرد که دولت ترکمنستان برای حمل و نقل تریلی‌های ترکیه از مسیر بندر جمهوری آذربایجان تا بندر «ترکمنباشی» با کشتی‌های «رو-رو»، حدود 20 درصد تخفیف قائل شده‌ است. این مقام ترکیه تصریح کرد که به این ترتیب از تاریخ 24 مارس سال جاری میلادی (2016) هزینه رفت و برگشت یک تریلی ترکیه از گذرگاه بندری باکو (آذربایجان)- ترکمنباشی (ترکمنستان) از 2200 دلار تا 1760 دلار و هزینه حمل یدک نیز از 1800 دلار تا 1440 دلار کاهش یافته است. پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی «خابرلر« ترکیه ضمن بیان این خبر تصریح کرد که رئیس انجمن دست اندرکاران حمل و نقل بین‌المللی ترکیه با تآکید بر اهمیت گذرگاه ترانزیتی دریای خزر از کشورهای آذربایجان و ترکمنستان جهت دسترسی نزدیک و ارزان ترکیه به کشورهای آسیای، افزود: تنها در ماهای ژانویه و فوریه سال جاری میلادی (2016) 1582 دستگاه کامیون از ترکیه از طریق خاک جمهوری آذربایجان به کشورهای آسیای مرکزی ارسال شده که 7.3 برابر نسبت به مدت مشابه شال گذشته میلادی افزایش نشان می‌دهد. وی افزود: تریلی و کامیون‌های ترکیه از بندر باکو به بندر ترکمنباشی با کشتی باری و مسافربری از نوع «RO-PAX» و «RO-RO» که ترکمنستان جدیدا خریداری کرده و هم اکنون در دریای خزر تردد می‌کنند، جا به جا می‌شوند و ما بابت تخفیف و تسهیلاتی که به کامیون‌های ترکیه از سوی دولت ترکمنستان انجام شده‌است، از دولت و شخص رئیس جمهور ترکمنستان صمیمانه تشکر می‌کنیم. شایان ذکر است که ترکمنستان در حال حاضر بندر «ترکمنباشی» واقع در بخش ترکمنی دریای خزر را بازسازی می‏‌کند که این طرح بیش از 2 میلیارد دلاری را یک شرکت ترکیه بر عهده دارد. بررسی اجمالی روابط ترکیه و ترکمنستان نشان می‌‌دهد که مناسبات این دو کشور ترک زبان در دوره ریاست جمهوری قربانقلی بردی‏‌محمداف رئیس جمهور ترکمنستان بیش از هر زمان دیگر گسترش یافته‌ است. گزارش‌ها همچنین حاکی از آن است که حجم مبادلات بازرگانی بین ترکمنستان و ترکیه در سال 2013 میلادی بالغ بر 5 میلیارد دلار بوده‌‌است. ترکیه در مجموع طرح‌هایی به ارزش 32 میلیارد دلار در ترکمنستان اجرا کرده و یا در دست اجرا دارد که هم‌‏اکنون بیش از 600 شرکت ترکیه در قالب 400 طرح در خاک ترکمنستان فعال هستند. علاوه بر بحث آموزشی، ترکیه تنها کشوری است که حضور پررنگ رسانه‌ای در ترکمنستان دارد بطوریکه هر یک از رسانه‌های معتبر دیداری، شنیداری و مکتوب ترکیه نمایندگی در عشق‏‌آباد دارند.
  0 تالار صادراتی بورس کالا میزبان عرضه لوب کات، گوگرد و قیر
  به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، 3 هزار تن لوب کات سنگین شرکت پالایش نفت بندرعباس، 5 هزار تن گوگرد گرانوله شرکت پالایش نفت شازند اراک، 4 هزار تن قیر 6070 شرکت آترا کران انرژی، یک هزار تن قیر 6070 شرکت چتربام عایق، یک هزار تن قیر 6070 شرکت پالایش نگین سیاه آذربایجان، یک هزار تن قیر 6070 شرکت رهیار گستر نوین و 200 تن قیر 6070 صنایع پالایشی تکین پترولیوم آذربایجان بر روی تابلوی عرضه تالار صادراتی می رود. بر اساس این گزارش، 10 هزار و 502 تن مواد شیمیایی شرکت های پتروشیمی بندر امام، اروند، فجر، کرمانشاه، بیستون، فن آوران و برزویه در تالار فرآورد ه های نفتی و پتروشیمی عرضه می شود.
  0 آسیب‌پذیری سیستم عامل اپل، نرم‌افزارهای آیفون را مختل کرد
  به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ان دی تی وی، اپل به وجود چنین مشکلی در مرورگر سافاری اذعان کرده ولی در مورد علت تداوم آن در برنامه ها و نرم افزارهای ثالث اظهارنظری نداشته است. اپل iOS 9.3 را هفته گذشته عرضه کرد. کاربران می گویند احتمال وقوع مشکل زمانی افزایش می یابد که افراد بر روی لینک مورد نظرشان کلیک کرده و آن را برای مدت طولانی نگهدارند. در صورتی که کاربر بخواهد از درون محیط یک برنامه هم بر روی لینکی کلیک کند، احتمال وقوع مشکل یاد شده وجود دارد. تاکنون صدها نفر از کاربران آیفون و آی پد بابت وقوع این مشکل به اپل اعتراض کرده اند. از جمله برنامه های ثالثی که بدین علت مختل شده اند می توان به برنامه های پیام رسان، ایمیل، نوت و ... اشاره کرد. نقص یاد شده هم در گوشی ها و تبلت های قدیمی و هم در نمونه های جدید آن وجود دارد. برخی کارشناسان و صاحب نظران پیشنهاد کرده اند که کاربران بهتر است برنامه جاوا اسکریپت را بر روی مرورگرهای خود غیرفعال کنند تا از تداوم این مشکل جلوگیری کنند.
  0 قیمت جهانی نفت در بازار معاملات روز چهارشنبه با سیر صعودی روبرو شد
  به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، قیمت جهانی نفت در ساعات اولیه بازار معاملات آتی روز چهارشنبه در منطقه آسیا به دلیل پیش بینی از کاهش ذخایر نفت در هفته گذشته با افزایش روبرو شد. در همین حال قیمت نفت دریای برنت با ۴۰ سنت افزایش به ۳۹ دلار و ۵۴ سنت در هر بشکه رسید ضمن اینکه قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا هم با ۴۵ سنت افزایش در برابر ۳۸ دلار و ۷۳ سنت به ازای هر بشکه معامله شد. همچنین قیمت جهانی نفت در معاملات دیروز به دلیل اعلام مقامات کویتی و سعودی برای بهره برداری ۳۰۰ هزار بشکه ای در روز از میدان مشترک نفتی «خفجی» با کاهش ۳ درصدی روبرو شد. البته آمار ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته با ۲.۶ میلیون بشکه افزایش به رقم ۵۳۴.۴ میلیون رسید این در حالی است که کارشناسان اقتصادی رقم ۳.۳ میلیون بشکه را برای این کشور پیش بینی کرده بودند که این روند نزولی ذخایر نفت به افزایش بهای طلای سیاه در معاملات امروز کمک کرد.
  0 نرخ تورم تولیدکننده افزایش یافت
  بانک مرکزی اعلام کرد: نرخ تورم تولیدکننده در اسفندماه سال ۹۴ نسبت به اسفندماه ۹۳ به میزان ۳.۵ درصد افزایش یافت. به گزارش خبرگزاری مهر، شاخص بهای تولیدکننده در دوازده ماه منتهی به اسفند ماه ۱۳۹۴ نسبت به دوازده ماه منتهی به اسفند ماه ۱۳۹۳ به‌ میزان ۴.۹ درصد افزایش نشان می‌‌دهد. از اینرو، درصد تغییر ۱۲ ماهه شاخص بهای تولید کننده به کمتر از ۵ درصد رسید. خلاصه نتایج به‌ دست آمده از شاخص بهای تولیدکننده در ایران براساس سال پایه ۱۰۰=۱۳۹۰ به شرح زیر است: شاخص بهای تولیدکننده در ‌ایران در اسفند ماه ۱۳۹۴ به عدد ۲۱۵.۸ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۶ درصد افزایش داشته است. شاخص مذکور در اسفند ماه ۱۳۹۴ نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۳.۵ درصد افزایش داشته است.
  خانه
  دسته ها
  جستجو
  0 سبد
  پروفایل
  بیشتر
  تماس
  دسته بندی ها
  مواد شیمیایی
  آرایشی,بهداشتی وسلامت
  خاک، کود و آفت کش
  ابزار و تجهیزات صنعتی
  رنگ، رزین و ساختمان
  تجهیزات آزمایشگاهی
  بازگشت به بالا