در حال بارگزاری ...
خبرخوان

نوشته های وبلاگ  "2017"  از "فروردین"

0 در مسیر تسهیل صادرات: ایران و ارمنستان تفاهمنامه همکاری گمرکی امضا کردند
، جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان پروتکل تبادل اطلاعات گمرکی امضا کردند. گمرک ایران اعلام کرد، این پروتکل به امضای مسعود کرباسیان، رئیس کل گمرک ایران و وارتان هاراتونیان، رئیس کل گمرک و رئیس کارگروه درآمد کشوری ارمنستان رسید. با اجرایی شدن مفاد این پروتکل تمام و هرگونه اطلاعات، درخواست ها و اسناد گمرکی و تجاری دو کشور ایران و ارمنستان باید مطابق با قوانین ملی طرف ها ارائه گردد. بر اساس این توافق طرف ها هر سه ماه و همچنین به صورت سالیانه، تبادل داده های آماری گمرکی درباره تجارت دو جانبه را اجرا می‌کنند. با اجرای این پروتکل پیش بینی می شود زمینه تسهیل و توسعه تجارت بیش از پیش فراهم شود و فصل جدیدی از همکاری های تجاری میان دو کشور آغاز شده و سطح روابط اقتصادی دو کشور ارتقا یابد. صادرات جمهوری اسلامی ایران به ارمنستان در سال ۱۳۹۵ به میزان ۱۷۹میلیون و ۱۰۳ هزار دلار و واردات ایران از ارمنستان در مدت یاد شده ۲۰ میلیون و ۸۹۲ هزار دلار بود.
0 نخستین پروژه‌ی شست‌وشوی لباس با دانش پلیمرها!
شرکت Xeros مبتکر و نوآور در پروژه‌های مشترک با سایر شرکت‌ها به فناوری جدیدی دست یافته که قرار است با استفاده از آن به تمام خشکشویی ها (Laundry) کمک کند. هدف از انجام این پروژه این است تا به مشتریان کمک شود ضمن حفظ پایداری سامانه‌ی شست و شو، بهبود‌های عملکردی و سودآوری‌های نهایی ایجاد شود. این پروژه به بهبود شرایط اقتصادی رخت‌شور‌خانه‌ها نیز کمک خواهد کرد. به عنوان مثال سالیانه هتل‌ها در سراسر جهان حدود 57 میلیون گالن آب برای شست و شوی منسوجات اتاق‌ها مصرف می‌کنند. گرم کردن این آب برای شست و شو حدود 2/6 میلیارد پوند کربن را در اتمسفر هوا رها می‌نماید. با به وجود آمدن فناوری جدید شرکت Xeros تخمین زده شده است که مصرف آب هتل‌ها تا 80 درصد کاهش پیدا کرده چراکه شوینده‌های پلیمری به آب بسیار کمتری برای شستشو نیاز دارند. با استفاده از این فناوری کربن رها شده نیز تا 83 درصد کاهش خواهد یافت. یکی از مزایای استفاده از این دانش پلیمری این است که می‌توان از آن در ماشین‌های لباسشویی معمول در تمامی ابعاد استفاده کرد.
0 فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس به بهره‎برداری رسمی می‎رسد
فاز نخست بنزین سازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس فردا با حضور رئیس جمهوری، وزیر نفت و دیگر مسئولان کشوری و استان هرمزگان در بندرعباس به طور رسمی افتتاح خواهد شد. به گزارش شانا، فاز نخست بنزین سازی بزرگ ترین پالایشگاه میعانات گازی کشور فردا (یکشنبه، ١٠ اردیبهشت‎ماه) با حضور دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری، بیژن زنگنه، وزیر نفت، عباس کاظمی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‎های نفتی ایران و دیگر مسئولان کشوری و استانی در بندرعباس به بهره‎برداری رسمی می‎رسد. ساخت پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس در سال ١٣٨٥ کلید خورد که در دوران تحریم به دلیل نبود تجهیزات و سرمایه کافی این پروژه به کندی پیش رفت. پس از برجام اجرای این طرح پالایشی شتاب گرفت و برخی واحدهای آن نظیر واحد تقطیر نیز در سال ٩٥ به بهره برداری رسید. راه اندازی فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس، ١٢ میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو ٤ به تولید بنزین کشور اضافه می کند. در پی بهره‌برداری کامل از پالایشگاه ستاره خلیج فارس، افزون بر اینکه ایران از نظر تامین بنزین مورد نیاز کشور خودکفا می شود، بلکه به صادرکننده بنزین نیز تبدیل خواهد شد. با راه اندازی کامل این پالایشگاه روزانه ٣٦٠ هزار بشکه معیانات گازی از طریق خط لوله از عسلویه به این پالایشگاه منتقل خواهد شد و بدین ترتیب روزانه٣٦ میلیون لیتر بنزین، ١٤ میلیون لیتر گازوییل و سه میلیون و ٣٧٠ هزار لیتر سوخت جت به میزان تولید فرآورده های نفتی کشور اضافه می شود. بر اساس این گزارش، پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس به عنوان نخستین پالایشگاه طراحی شده بر اساس خوراک میعانات گازی با ظرفیت ۳۶۰ هزار بشکه در روز شامل واحدهای تقطیر، تصفیه گاز مایع، تبدیل کاتالیستی، تصفیه نفتا، ایزومریزاسیون، تصفیه نفت سفید و نفت گاز با هدف تولید بنزین، گازوئیل، گاز مایع و سوخت جت در کنار پالایشگاه فعلی بندرعباس ساخته شده است.
0 قیمت پایه مواد اولیه پلیمری تا 18 اردیبهشت اعلام شد/ قیمت ها هفتگی اعلام می شود
دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی در شرکت ملی صنایع پتروشیمی قیمت عرضه محصولات پلیمری را اعلام کرد. قیمت محصولات پلیمری و شیمیایی از سوم اردیبهشت ماه جاری به صورت هفتگی و در روزهای یکشنبه از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی اعلام شده است. قیمت های فعلی تا 18 اردیبهشت ماه معتبر خواهد بود.
0 بازار جهانی نیازمند افزایش ظرفیت پلیمرهای سولفونی است
طبق گزارشی که اخیرا توسط Transparency Market Research یا TMR منتشر شده است، چشم انداز رقابتی بازار جهانی بسپارهای سولفونی بیشتر از همه شرکت‌های BASF SE و Solvay S.A. را به خود مشغول داشته چراکه این دو شرکت به تنهایی 80 درصد سهم بازار را در اختیار تولیدات خود دارند. این گزارش همچنین اعلام کرده است که نیاز جهانی به بسپارهای سولفونی با سرعت سرسام آوری در حال افزایش می‌باشد. در تلاش برای بهره برداری از این فرصت، توزیع کنندگان این ماده در حال همکاری‌های راهبردی با تولیدکنندگان می‌باشند. به عنوان مثالی از این شرایط می‌توان توافق نامه‌ی Solvay Specialty Polymers و Biesterfeld Plastic GmbH در سال 2015 را شرح داد. تحت این توافق نامه شرکت Biesterfeld Plastic بسپارهای سولفونی تولید شرکت Solvay را در کشورهای فنلاند و اسکاندیناوی توزیع خواهد کرد. در گزارشی که TMR منتشر کرده است، طبق محاسبات انجام شده شاخص رشد CAGR بسپارهای سولفونی از سال 2016 تا سال 2024 معادل با 4/6 درصد خواهد بود. این محاسبات نشان می‌دهد ارزش این بازار از 4/805 میلیون دلار در سال 2015 به 7/1394 میلیون دلار در سال 2024 خواهد رسید. به عنوان کاربردهای کلیدی بسپارهای سولفونی می‌توان به استفاده از آن‌ها در صنایعی نظیر خودروسازی، پزشکی، هوافضا، تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی نام برد. در سال 2015 حدود 24 درصد از کل تولیدات سولفونی دنیا در صنعت خودروسازی استفاده شد به طوری که یکی از عوامل اصلی در جهت رشد این ماده شناخته شد. پس از خودروسازی، صنعت ساخت تجهیزات پزشکی رتبه‌ی دوم را به خود اختصاص می‌دهد. به دلیل مقاومت زیاد این ماده در برابر سایش و رفتگی، از آن در کاشت‌های استخوان بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.
0 Wacker رزین سیلیکونی با ویسکوزیته پایین برای سطوح سیمانی معرفی می کند
Wacker در نمایشگاه ECS 2017 رزین جدیدی را جهت اشباع سازی زیرآیند های سیمانی معرفی کرد. این رزین جدید با نام تجاری SILRES BS 6920 به بازار عرضه خواهد شد. ویژگی ها و مزایای BS 6920 به شرح زیر است: - این رزین جدید یک رزین با ویسکوزیته پایین بر پایه فناوری آلفا-سیلان می باشد. – می تواند بعنوان عامل اشباع کننده آماده مصرف و پوشش های نازک جهت کف های بتنی استفاده شود. – کف های با حفاظت عالی در برابر لکه ایجاد می کند و دارای اثر تشدید رنگ می باشد. – خاصیت دفع چرک فرمولاسیون های بر پایه SILRES BS 6920 آنها را از عوامل اشباع کننده متداول ، متفاوت می سازد. – این رزین فاقد حلال بوده و فرآیند آن ساده می باشد. SILRES BS 6920 یک پلی اتر دارای گروههای آلفا سیلان می باشد که در اثر تماس با رطوبت سخت می شود. ساختار شیمیایی آن برای دستیابی به ویسکوزیته پایین بهینه سازی شده است. در نتیجه این رزین بطور عمیق در منافذ کف های سیمانی نفوذ کرده و منافذ را کاملا پر می کند. این رزین یک فیلم نازک درخشان بر روی سطح تشکیل می دهد. پس از سخت شدن رزین ، مواد حاوی آب یا روغن نمی توانند به منافذ وارد شوند. این رزین جدید حفاظت عالی در برابر لکه ها ایجاد می کند. عوامل اشباع کننده بر پایه BS 6920 معمولا در دو لایه اعمال می شوند. لایه اول موجب استحکام کف می شود. لایه دوم یک سطح همگن ایجاد می کند که مقاومت مالشی و خراشی سطح را افزایش می دهد. برای تسریع سخت شدن BS 6920 معمولا از یک سیلان با عاملیت آمینو استفاده می شود که این سیلان چسبندگی به سیمان را نیز بهبود می دهد. 24 ساعت پس از اعمال می توان بر روی کف تردد کرد. فرمول نویسان می توانند برای تغییر خواص محصول نهایی از رنگدانه ها ، پر کننده های تقویت کننده و مات کن ها استفاده نمایند. این رزین دارای نقطه اشتعال بالایی می باشد. بنابراین نکات ایمنی خاصی مورد نیاز نمی باشد. این رزین می تواند برای کف های سیمانی مثل پارکینگ ها ، کارگاههای تعمیر اتومبیل ، ایستگاههای قطار ، رستوران ها و موزه ها استفاده شود.
0 افزایش ظرفیت تولید اتیلن کره جنوبی
سرمایه گذاری 450 میلیون دلاری توتال وهانوا درصنعت پتروشیمی کره جنوبی ظرفیت تولید اتیلن در آسیای جنوب شرقی را افزایش می دهد. به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه تخصصی پلاست مارت، شرکت پتروشیمی هانوا-توتال (Hanwha Total Petrochemical) که حاصل سرمایه گذاری مشترک شرکت های توتال فرانسه و هانوا کره جنوبی به شمار می رود؛ اعلام کرد که قصد دارد با سرمایه ای معادل 450 میلیون دلار، مجموعه پالایشگاهی و پتروشیمی خود واقع در شهر بندری دائسان (Daesan) کره جنوبی را توسعه دهد. گفتنی است که طرح توسعه ای یادشده با هدف افزایش30 درصدی ظرفیت تولید اتیلن این مجموعه و رساندن آن به رقم یک میلیون و 400 هزار تن در سال انجام می گیرد. بر اساس این گزارش، اواخر سال 2014 میلادی، مجموعه پالایشگاهی و پتروشیمی یکپارچه دائسان که در زمینی به مساحت سه میلیون و 300 هزار فوت مربع احداث شده است؛ با هزینه ای حدود 2 میلیارد دلار ارتقاء یافت که به دو برابر شدن ظرفیت تولید آن به منظور تامین تقاضای فراینده برای پلاستیک ها انجامید. شرکت پتروشیمی هانوا-توتال در سال 2003 میلادی در قالب طرحی مشترک (JV) میان شرکت خوشه ای هانوا کره جنوبی و شرکت توتال فرانسه تاسیس شد و هر یک از دو شرکت 50 درصد از سهام آن را در اختیار دارند. این گزارش می افزاید: طرح توسعه ای اخیر برای افزایش ظرفیت تولید اتیلن این مجموعه، می تواند به تامین تقاضای فزاینده از سوی بازار داخلی نیز کمک کند. شرکت توتال می گوید: پروژه جدید از طرفی می تواند عرضه اتیلن به بازار رو به رشد چین که عمده نیاز خود به این محصول را از طریق واردات تامین می کند؛ افزایش دهد.
0 رویترز گزارش داد؛ برقراری توازن در بازار نفت تا پایان سال ۲۰۱۷
تحلیلگران اقتصادی بر این باور هستند که تولید نفت شیل آمریکا تاثیر منفی بر روی تلاش های اوپک برای افزایش قیمت نفت می گذارد و از طرفی هم تمدید توافق کاهش می تواند توازن در بازار نفت ایجاد کند. به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، تحلیلگران اقتصادی بر این باور هستند که توازن میان عرضه و تقاضای نفت در بازارهای جهانی در صورت تمدید توافق اوپک برای کاهش تولید در شش ماه دوم سال آینده میلادی تا پایان سال جاری میلادی محقق می شود. البته این در حالی است که همچنان نگرانی از افزایش تولید نفت از سوی برخی کشورهای خارج از اوپک بویژه تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا می تواند مانعی بر سر برقراری توازن مجدد میان عرضه و تقاضای نفت در بازارهای جهانی محسوب شود. در همین حال کارشناسان مسائل اقتصادی برآورد کرده اند که قیمت نفت برنت بطور میانگین در سال ۲۰۱۷ میلادی ۵۷ دلار و ۴ سنت در هر بشکه باشد؛ البته پیش از این رقم ۵۷.۲۵ دلار در هر بشکه برای آن پیش بینی شده بود. به گفته تحلیلگران اقتصادی، افزایش تولید نفت شیل آمریکا بعنوان یک مانع بازدارنده برای کاهش تولید بیشتر از سوی کشورهای اوپکی و غیر اوپکی عمل می کند و سایر کشورهای های تولید کننده نفت در معاهده کاهش تولید اوپک را به سمت دفاع از سهم بازار خود سوق می دهد. بر همین اساس، همچنان کشورهای بزرگ تولید کننده نفت خاورمیانه خواهان تمدید توافق کاهش تولید نفت اوپک برای شش ماه دوم سال با امید رسیدن قیمت نفت به بیش از ۶۰ دلار در هر بشکه هستند. این در حالی است که افزایش بهای جهانی نفت می تواند تولید کنندگان نفت شیل را وسوسه برای عرضه بیشتر نفت کند و تلاش های اوپک را تا حد زیادی از بین برد. بر پایه این گزارش، تولید نفت شیل آمریکا به طرز قابل توجهی افزایش یافته است و این موضوع تاثیر منفی بر روی قیمت نفت می گذارد.
0 معاون گمرک ایران اعلام کرد؛ عدم ترخیص کالا بدون مجوز سازمانهای همجوار
معاون گمرک ایران از صدور برخط گواهی مبدا چین و کره جنوبی به صورت برخط خبر داد و گفت: برای ده کشور دیگر از جمله امارات و نه کشور اروپایی نیز، این کار در دست انجام است. به گزارش خبرنگار مهر، علی بعیدی مفردنیا در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران گفت: توسعه تبادل داده با سایر کشورها، در دستور کار گمرک ایران قرار گرفته و بر این اساس، توسعه سیستم‌های اطلاعاتی گمرک از سه فاز و از نیمه دوم سال ۹۲ شروع شده است؛ در عین حال تمامی رویه‌های گمرکی از جمله صادرات، ترانزیت و واردات را پوشش می‌دهد که تحت عنوان سامانه جامع گمرکی فعال است؛ همچنین فاز دوم توسعه سیستم‌های اطلاعاتی در قالب پنجره واحد تجارت فرامرزی، ارتباط با سایر سازمان‌های همجوار، همکار به صورت الکترونیکی انجام شده است. معاون گمرک ایران افزود: در گذشته مجوزها به صورت دستی و کاغذی ارائه می‌شد که اطلاع کاملی از صحت آنها وجود نداشت؛ اکنون تمامی این ارتباط به صورت الکترونیکی بوده و مجوزها را پوشش می‌دهد تا زمانی که تأییدیه سازمان‌های همجوار وجود نداشته باشد، امکان ترخیص کالا نیست. وی به ایجاد دروازه مشترک ایران با کشورهای طرف معامله به عنوان سومین فاز سیستم‌های اطلاعاتی گمرک اشاره کرد و گفت: شرایط باید به گونه‌ای باشد که اطلاعات مبنای گمرکی به صورت مستقیم و الکترونیکی از کشور صادرکننده کالا و توسط سازمان رسمی دریافت شود؛ آنگاه می توان گفت به اطلاعات قابل اعتماد دست یافته‌ایم و این موضوع برای کالاهای صادراتی ما نیز مصداق خواهد داشت. بعیدی منفردنیا با بیان اینکه در حال حاضر شرکت‌های ارائه دهنده گواهی مبدأ و یا اتاق‌های بازرگانی کشورها به صورت مستقیم و الکترونیکی این اطلاعات را ارائه می‌دهند؛ تصریح کرد: پس از تطبیق این اطلاعات می‌توان از نتایج آن اطمینان حاصل کرد. وی از دریافت اطلاعات گواهی مبدأ کشورهای چین و کره جنوبی به شکل کاملاً الکترونیکی و برخط خبر داد و اظهار داشت: این کار از یک سال پیش شروع شده که البته در مباحثی مانند استانداردسازی داده‌ها، حل مشکل زبان دو کشور در قالب کد تفاهم صورت گرفته و همچنین برای ۱۰ کشور دیگر شامل امارات و ۹ کشور اروپایی در دست انجام است. به گفته معاون گمرک ایران، دسترسی به سایت‌های تبادل داده سازمان‌هایی که گواهی مبدأ می‌دهند ایجاد شده همچنین اطلاعات شرکت‌های حمل به صورت کاملاً الکترونیکی دریافت می‌شود، بنابراین مدیریت ریسک و کنترل‌ها قبل از رسیدن کالا و اظهار رسمی انجام خواهد شد و اطلاعاتی که از گمرک کشور مبدأ گرفته می‌شود، قابل استناد است و با ایجاد ارتباط امن مبنای بررسی‌ها قرار می‌گیرد. وی افزود: برای اولین بار با کشور ترکیه بحث پیش‌اظهاری تیر و همچنین الکترونیک تیر به عنوان پایلوت جهانی شروع شد. در این راستا با کشور آذربایجان دو ماه پیش کار شروع شده و اطلاعات اظهارنامه‌های وارداتی و پته‌های عبوری را دریافت می‌کنیم و متقابل به کشورهای طرف ارائه می‌دهیم. بعیدی منفردنیا، با اشاره به اینکه توسعه اطلاعات سیستمی با دیگر کشورها در دستور کار است و کار با روسیه نیز به جلو می‌رود، خاطرنشان کرد: تبادل اطلاعات گمرکی در قالب توافقات انجام شده پیش می‌رود. همچنین با کشور افغانستان نیز تست‌های این موضوع صورت گرفته و با ارمنستان هم وارد مذاکره شدیم؛ در این راستا اردیبهشت سال ۹۵ همکاری گمرکی میان ایران و روسیه در قالب تبادل داده و فعالیت شرکت‌های تجاری معرفی شده انجام می‌شود. وی افزود: در تمام سیستم‌های مکانیزه معتبر دنیا بحث مدیریت ریسک هوشمند به عنوان چتر پوششی مطرح است اگر روی این سیستم‌ها مدیریت ریسک انجام نشود عملاً آنها ابتر خواهند بود. در تمام سه فاز اصلی شامل پنجره واحد، دروازه مشترک، چتر اطلاعاتی انجام می‌شود که در قالب برون‌داد و درون‌داد شاخص‌هایی که خطر و پارامترها و معیارهای ایستا مشخص بود. به گفته این مقام مسئول در گمرک ایران، اکنون شاخص‌های پویا برای مدیریت ریسک در سطح منطقه و ملی ایجاد شده است. همچنین وقتی تفاوت ارزش و یا خطری در گمرک اتفاق می‌افتد سیستم خود را به روز می‌کند و همچنین ریسک رندومی نیز از واردات انجام خواهد شد. وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر اطلاعات را از منشأ دریافت می‌کنیم و برای مدیریت ریسک اطلاعات گواهی را می‌گیریم، عنوان کرد: در گذشته مسیر قرمز، زرد و سبز وجود داشت که اکنون این مسیرها سیستمی شده است. مسیر سبز کنترل کاملاً سیستمی، مسیر زرد کنترل کاملاً سیستمی و اسنادی توسط کارشناس و مسیر قرمز کنترل کاملاً سیستمی، اسنادی به همراه بررسی فیزیکی است.
0 خرید آهک هیدراته
شماره آگهی:

شرایط آگهی اشخاص حقیقی / حقوقی و .... در اصل آگهی نوبت اعلام: خرید بدون اخذ سپرده منبع: baorco.ir شماره آگهی: RHS-9548929-T04

برگزار کننده : شرکت پالایش نفت بندرعباس

تاریخ انتشار : 1396/02/10

مهلت ارسال مدارک : تحویل پاکات تا قبل از ساعت 24 تاریخ مقرر در سررسید

آدرس :

تلفن :

ایمیل :

وب سایت :

خانه
دسته ها
جستجو
0 سبد
پروفایل
بیشتر
تماس
دسته بندی ها
مواد شیمیایی
آرایشی,بهداشتی وسلامت
خاک، کود و آفت کش
ابزار و تجهیزات صنعتی
رنگ، رزین و ساختمان
تجهیزات آزمایشگاهی