در حال بارگزاری ...
خبرخوان

نوشته های وبلاگ  "2020"  از "فروردین"

تولید 322 هزارتن پلی اتیلن سبک خطی از سوی پتروشیمی جم در سال 98
0 تولید 322 هزارتن پلی اتیلن سبک خطی از سوی پتروشیمی جم در سال 98
به نقل از روابط عمومی پتروشیمی جم، علی سلیم زاده ، رئیس بهره برداری پلی اتیلن سبک خطی این مجتمع پتروشیمی ، این واحد در سال 98 با وجود توقفات ناخواسته موفق به ثبت رکوردی بی سابقه از ابتدای بهره برداری تا کنون شده و با حجم 322 هزار تن تولید ، 22 هزار تن از ظرفیت اسمی واحد فراتر رفته است. سلیم زاده تشریح کرد: سال 98 سالی پر فراز و نشیب در زمینه های گوناگون برای کشور بود اما در پتروشیمی جم رکوردهای تولید محصول یکی پس از دیگری به ثبت رسید که واحد LLDPE نیز توانست با راهبری درست مدیریت شرکت در حوزه تولید ،علی رغم توقفات زیاد و ناخواسته با اتکا به برنامه ریزی مناسب و همت پرسنل به این موفقیت دست یابد.رئیس بهره برداری پلی اتیلن سبک خطی جم همچنین خاطر نشان کرد: در حوزه تولید هدف اصلی ما تحقق برنامه ایست که برای سال 99 تدوین شده و این برنامه ما را به سمت ثبت رکورد جدید در تولید محصول با کیفیت و متنوع می برد. وی با اشاره به توانمندی واحد LLDPE جم در تولید انواع گریدهای فیلم عریض ، نوارهای آبیاری و محصولات روتومولدینگ گفت: برای این واحد از مجتمع جم ، مجموعه ای کامل از گرید های ارزشمند از پیش برنامه ریزی شده که ما در سال 98 تنوعی بی نظیر از این محصولات را روانه بازار کردیم و در سال جدید نیز سعی بر دست یابی به بیشترین میزان تولید محصول با حفظ تنوع بر اساس نیازمندیهای بازار داریم سلیم زاده روند فعالیت های شرکت را از منظر تولید بسیار صعودی و رو به رشد توصیف کرد و افزود: جدول تولیدات ما از سالهای گذشته تا به امروز نشان دهنده پویایی و تعهد به پیشرفت مداوم بوده و رسیدن به تعالی در این بخش برای ما همواره الویت اول است.
تمدید بسته سیاستی بازگشت ارز صادراتی در سال۹۹/ شرط بهره‌مندی از معافیتهای مالیاتی مشخص شد
0 تمدید بسته سیاستی بازگشت ارز صادراتی در سال۹۹/ شرط بهره‌مندی از معافیتهای مالیاتی مشخص شد
بر اساس مکاتبه معاون ارزی بانک مرکزی با رئیس سازمان مالیاتی ضوابط بازگشت ارز صادراتی مشخص شد. در این مکاتبه آمده است، پیرو نامه بیستم فروردین سال جاری در خصوص برخورداری صادرکنندگان از هرگونه نرخ صفر و معافیت‌های مالیاتی و همچنین استرداد مالیات و عوارض موضوع ماده 13 قانون مالیات بر ارزش افزوده به استحضار می رساند وفق تصمیمات اعضای محترم کمیته موضوع ماده 2 مصوبات چهاردهمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی ابلاغی طی نامه مورخ بیست و سوم مهرماه بسته سیاستی نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات در سال 98 و نحوه رفع تعهد ارزی صادراتی سال 97 صادرکنندگان برای سال 99 تمدید گردید. به طوری که نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات سال 99 همانند سال 98 و نحوه رفع تعهد ارزی سال 98 با رعایت شرایط اعلامی برای سال 97 خواهد بود. تاکید می‌نماید تعدیل 20 درصد ارزش پایه صادراتی و اجرای بند 7 مصوبه دوم اردیبهشت سال 97 فقط محدود به سال 97 بوده است. شایان ذکر است به استناد توافقات انجام یافته در جلسه 28 فروردین در محل سازمان توسعه تجارت ایران با حضور نماینده محترم آن سازمان و سایر سازمانها و نهادهای ذیربط مقرر شد صادرکنندگان جهت بهره مندی از معافیتهای مالیاتی تا پایان تیرماه سال جاری مهلت خواهند داشت نسبت به ایفای تعهدات ارزی صادراتی سال 98 اقدام نمایند.
پتوهای عایق ایرانی جایگزین عایق‌های وارداتی در صنایع پالایشگاهی و نیروگاهی می‌شوند
0 پتوهای عایق ایرانی جایگزین عایق‌های وارداتی در صنایع پالایشگاهی و نیروگاهی می‌شوند
حسن برگزین، مدیرعامل شرکت پاکان آتیه ی نانو دانش با بیان اینکه از سال‌های گذشته با عایق‌های حرارتی در آمریکا آشنا شدم که می‌توانستند مصرف انرژی را کاهش دهند، گفت: از این رو به سراغ توسعه این فناوری در داخل کشور رفتیم و در نهایت موفق به تولید پتوی حرارتی حاوی آئروژل سیلیکا شدیم. از این فناوری می‌توان برای تولید لباس‌ها و دستکش‌های نسوز نیز استفاده کرد. وی با بیان اینکه در حال حاضر ما در حال توسعه این نوع محصولات در کشور هستیم تا علاوه بر فروش خود عایق، محصولاتی نظیر لباس نیز با این عایق‌ها تولید کنیم، ادامه داد: بالا بودن مصرف انرژی و آلایندگی در کشور تبدیل به معضل شده است و می‌توان با این فناوری اقدام به رفع این مشکل کرد؛ به دلیل ارزانی انرژی در ایران، موضوع کاهش مصرف انرژی با عایق‌ها، چندان برای صنایع در اولویت نیست، هرچند که طی سال‌های اخیر با افزایش قیمت انرژی، صنایع و حتی مردم نیز به این موضوع حساسیت نشان داده‌اند که این امیدوارکننده است. برگزین با اشاره به کاربردهای این محصول در صنعت ساختمان، یادآور شد: کاهش مصرف انرژی در ساختمان‌ها از جمله برنامه‌های ما است. مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان سازندگان را موظف کرده تا از عایق‌ها بر اساس استاندارد استفاده کنند، اما عایق‌هایی نظیر پشم شیشه به دلیل ضخامت بالا و مشکلات زیست‌محیطی چندان جایگاهی در صنعت ساختمان ندارند؛ از این رو عایق‌های حرارتی نانومقیاس می‌توانند با ضخامت‌ها کم پاسخگوی نیاز سازندگان باشد. عضو هیئت‌علمی دانشگاه زنجان ضخامت ۶ تا ۱۰ میلی‌متر این عایق را از مزایای آن دانست که می‌تواند تا ۴۵ درصد مصرف انرژی را کاهش دهد و ادامه داد: عایق‌های فعلی در دمای ۱۱۰۰ درجه سانتی‌گراد، کمتر از نیم‌ساعت دوام دارند که این موضوع در آتش‌سوزی‌ها فاجعه‌آفرین است. در حالی که این عایق می‌تواند چندین ساعت دوام در دمای ۱۱۰۰ درجه سانتی‌گراد داشته باشد، ضمن آنکه این فناوری می‌تواند به کاهش آلودگی صوتی کمک شایانی کند؛ چراکه این عایق حرارتی، عملکرد عایق صوتی را دارد. به گفته وی در حال حاضر این شرکت دانش‌بنیان تولیدی، ظرفیت تولید ۵ هزار مترمربع از این پتوهای حرارتی با ضخامت‌های ۶ و ۴ میلی‌متر و یک سانتی‌متر را دارد و قابل کاربرد در صنایع مختلفی نظیر پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها است و جایگزین عایق‌های وارداتی در این صنایع شده است. برگزین از توافق‌ این شرکت با شرکت مپنا برای جایگزین کردن این عایق‌ها با عایق‌های وارداتی خبر داد و خاطر نشان کرد: ما ۵۰ سال این عایق‌ها را تضمین می‌کنیم. وی همچنین از کاربردی شدن گرانول‌های آئروژل این شرکت در رنگ‌های ساختمانی خبر داد که به گفته وی این افزودنی موجب عایق شدن رنگ می‌شود.
Nouryon سخت کننده جدیدی برای شفاف پوشه ها معرفی کرد.
0 Nouryon سخت کننده جدیدی برای شفاف پوشه ها معرفی کرد.
Nouryon اعلام کرد که دو گرید جدید به محصولات Perkadox GB-50 dibenzoyl peroxide اضافه کرده است. این دو محصول جدید خواص محصولات کامپوزیتی را به میزان قابل توجهی بهبود می دهند. از جمله باعث بهبود شفافیت و بهتر شدن مقاومت خوردگی می شوند. مشتریان از این عوامل سخت کننده برای سخت کردن سطح مواد شامل رنگ ترافیک ، پوشش کف ، پوشش های الاستومری پشت بام و چسب ها استفاده می کنند. به گفته Ross Opsahl مدیر توسعه تجاری بخش پرکساید های شرکت Nouryon ، محصولات جدید Perkadox GB-50L و Perkadox GB-50X دارای مقادیر رطوبت بسیار پایینی می باشند که باعث کاهش ماتی می شود. بنابراین مشتریان می توانند پوشش ها و کامپوزیت های شفاف تری تولید کنند. همچنین با افزایش مقاومت خوردگی به افزایش عمر خدمات دهی محصولات نهایی کمک می کنند. در محصولات جدید بعنوان desensitizing agent از اتیلن گلایکول دی بنزوات (EGDB) بجای دی سیکلو هگزیل فتالات (DCHP) استفاده شده است. DCHP در اتحادیه اروپا در دسته category 1B Reproductive Toxin طبقه بندی می شود و استفاده از آن دارای محدودیت می باشد. به گفته Alain Rynwalt نایب رئیس بخش کاتالیست های پلیمری Nouryon، محصولات Perkadox GB-50L و Perkadox GB-50X برای مشتریان دارای دو مزیت می باشند. این محصولات علاوه بر کمک به بهبود خواص محصول نهایی ، با قوانین مربوط به محیط زیست و بهداشت نیز مطابقت دارند.
کامپوزیت های پلی یورتانی از کربن نانوتیوب برای هواپیماهای بدون سرنشین
0 کامپوزیت های پلی یورتانی از کربن نانوتیوب برای هواپیماهای بدون سرنشین
تیم محققان کمیته ‌ی پیشرفت و توسعه‌ی ارتش ایالات متحده‌ی آمریکا توسط مدل‌سازی‌های رایانه‌ای دریافتند که از طریق استفاده از پلیمرهای پرشده با کربن‌نانوتیوب می توان مصرف انرژی وسایل بدون سرنشین را بهبود بخشید. Yelena Sliozberg مدلساز مواد این آزمایشگاه می گوید: انگیزه‌ی ما برای این تحقیقات این بود که به صورت بالقوه باید راهی برای تولید کامپوزیت‌ّهای سبک وزن از طریق ماتریس مواد برای تولید وسایل نقلیه بدون سرنشین وجو داشته باشد. پلی‌یورتان‌ها مواد با استعداد بالا برای کاربردهای گسترده در تولید پوشش‌ها، فوم‌ها و الاستومرهای سخت است. به طورخاص پلی‌یورتان ‌PUU خواص مکانیکی و فیزیکی شگفت‌انگیزی از خود نشان داده‌ است. در این تحقیق تیم تحقیقاتی با استفاده از مدل‌ّهای کامپیوتری نگاهی به ظبیعت این ماده داشته است. بنابه گفته‌ی Sliozberg کامپوزیت‌های لایه‌ای به دلیل مقاومت بالای آنها در مقابل خوردگی، حوزه‌ی تحقیقاتی امیدبخشی برای وسایل نقلیه‌ی ارتش است. او همچنین توضیح می دهد: در مقابل کامپوزیت‌های ترموست سنتی الاستومرPUU کمتر شکننده‌است و می توان کنترل چندبعدی بر ساختار این مواد داشت. کامپوزیت کربن‌نانوتیوب و پلیمر خواص الکتریکی و گرمایی بالاتر از سایر مواد لیفی معمول نشان می دهند. به گفته‌ی او استفاده از ماکزیمم تنش که این مواد می توانند تحمل کنند، با درک عمیق‌تر از سطح برهم‌کنش‌های ملکولی این کامپوزیت‌ها و نحوه‌ی توزیع انرژی امکان‌پذیر است. نتایج حاصل از تحقیقات این تیم به خوبی تاثیرات اتصال کربن‌نانوتیوب‌های جهت‌گیری شده در بهینه کردن ساختار ‌PUU را روشن می کند. این نتایج نشان می دهد وجود پیوستگی بین PUU و کربن‌نانوتیوب منجر به ترکیبی جدید خواهد شد که هیچ نیازی به سازگارکننده برای ایجاد کامپوزیت از این دو ماده نخواهد داشت. به دلیل وزن سبک، مقاومت در برابر خوردگی و رسانایی الکتریکی بالاتر این کامپوزیت‌ها نسیت به الاستومرهای سنتی، در آینده شاهد پیشرفت‌های بیشتری خواهند بود.
تغییرات تعرفه‌های گمرکی سال ۹۹ اعلام شد/ تغییر تعرفه ورودی ماشین آلات تزریقی، دمشی، ترموفرمینگ و اکسترودرها
0 تغییرات تعرفه‌های گمرکی سال ۹۹ اعلام شد/ تغییر تعرفه ورودی ماشین آلات تزریقی، دمشی، ترموفرمینگ و اکسترودرها
با تصویب نامه هیئت وزیران در خصوص تغییرات، تعرفه‌های سال ۹۹ اعلام شد که بر این اساس واردات ۴۶۴ ردیف تعرفه کالایی در سال ۹۹ مشمول تغییرات شده است. بر اساس این تصویب نامه ۴۶۴ ردیف تعرفه مشمول حذف، ایجاد، افزایش یا کاهش حقوق ورودی شده است. هر گونه تغییرات در جداول تعرفه‌ای کتاب مقررات صادرات و واردات با رعایت ماده ۱۱ آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات از ابتدای سال ۹۹ از سوی گمرکات اجرایی سراسر کشور قابل اجرا است. در این تصویب نامه از جمله تعرفه ورودی ماشین آلات تزریقی، اکسترودرها، ماشین آلات دمشی یا بادی، ماشین آلات ترموفرمینگ و سایر از 10 به 15 افزایش یافته است.
تغییرات تعرفه‌های گمرکی سال ۹۹ اعلام شد/ تغییر تعرفه ورودی رنگ های پودری، رزین پلی استر و رزین اپوکسی
0 تغییرات تعرفه‌های گمرکی سال ۹۹ اعلام شد/ تغییر تعرفه ورودی رنگ های پودری، رزین پلی استر و رزین اپوکسی
با تصویب نامه هیئت وزیران در خصوص تغییرات، تعرفه‌های سال ۹۹ اعلام شد که بر این اساس واردات ۴۶۴ ردیف تعرفه کالایی در سال ۹۹ مشمول تغییرات شده است. بر اساس این تصویب نامه ۴۶۴ ردیف تعرفه مشمول حذف، ایجاد، افزایش یا کاهش حقوق ورودی شده است. هر گونه تغییرات در جداول تعرفه‌ای کتاب مقررات صادرات و واردات با رعایت ماده ۱۱ آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات از ابتدای سال ۹۹ از سوی گمرکات اجرایی سراسر کشور قابل اجرا است. در این تصویب نامه از جمله تعرفه رنگ های پودری آماده و نیمه آماده افزایش یافته و از 10 به 20 درصد رسیده است. همچنین رزین اپوکسی گرید غذایی با ایجاد ردیف تعرفه ای معادل 10 درصد روبرو بوده و تعرفه رزین پلی استر نیز از 15 به 20 افزایش یافته است.
چگونه شیوع Covid-19 بر صنعت بسته بندی تاثیر می­ گذارد؟
0 چگونه شیوع Covid-19 بر صنعت بسته بندی تاثیر می­ گذارد؟
برخی از مسائل مهم پیش روی صنعت بسته بندی که در نتیجه بیماری همه گیر کورونا ویروس Covid-19 ، از جمله اثرات ناشی از قوانین قرنطینه، خروج شرکت­های چینی از منابع تامین ­کننده و تجدیدنظر در مواد مصرفی در بسته­بندی، در این مقاله بررسی می شود. بیماری همه­ گیر کورونا ویروس Covid-19 تاثیر قابل توجهی بر صنعت بسته ­بندی داشته است. قوانین قرنطینه منجر به لغو گردهمایی ­ها و تامین ناقص شده است و زنجیره­های تامین به دنبال منبعی غیر از چین هستند که اختلال در تولید و ساخت را به دنبال دارد. کالاها در معرض خطر کمبود قرار گرفته است یکی از نگرانی های اصلی در صنعت، مربوط به الزام قرنطینه بودن کارگران است، به ویژه در چین که بسیاری از شرکت­های بسته ­بندی به کارخانجات تولیدی خود تکیه دارند. در ماه مارس، روسای فروشگاه­های استرالیا هشدار داده­ اند که به دلیل تعطیلی کارخانه تولید درپوش در چین، محصولات بسته ­بندی به سختی تامین می­شود. تیم لارنس ، متخصص تولید و زنجیره تامین به Packaging Gateway اظهار داشت اولین شوک در زنجیره تامین به دلیل کمبود عرضه ایجاد می شود. شرکت­ها باید بلافاصله سطح و سیاست­های موجودی خود را بررسی کنند و از تامین­کنندگان بخواهند که همین کار را انجام دهند. جان مولر، مدیر ارشد شرکت Procter and Gamble (P&G)ماه گذشته اظهار داشت که این شرکت به 387 تامین­ کننده در چین دسترسی دارد که برای استفاده بیش از 9000 ماده مختلف در سراسر جهان، که تقریبا 17600 مورد محصول مختلف را تحت تاثیر قرار می­دهد، ارسال می­شود. هر یک از این تامین­کنندگان در ادامه عملیات خود با چالش­های خاص خود روبرو می­شوند. هفته گذشته وبگاه تخصصی بسته­بندی Lumi اظهار داشت تمام کارخانه­ های شبکه Lumi در حال فعالیت هستند. با این حال، برخی از کارخانه ­ها در چین تاخیر یک تا سه هفته را تجربه می­کنند. هم­چنین قرنطینه ­سازی در نتیجه Covid-19 به این معنی است که رویدادهای مهم بسته ­بندی جهانی، مانند نمایشگاه Interpak آلمان و نمایشگاه بازیافت پلاستیک در آمستردام، لغو شده یا به تعویق افتاده است. جابجایی زنجیره­ های تامین Covid-19 برای شرکت­ها اختلال قابل توجهی ایجاد کرده است و در نتیجه بسیاری به دنبال منبعی غیر از چین هستند. نظرسنجی انجام شده از سوی مؤسسه مدیریت تامین (ISM) که بین 22 فوریه و 5 مارس انجام شد نشان داد که تولید در چین در ماه فوریه به حداقل زمان خود رسیده است، زیرا تولید کنندگان در چین با 56 درصد از کارمندان و 50 درصد ظرفیت عملیاتی خود تولید داشتند. هم­چنین اکثر پاسخ دهندگان گزارش کرده­اند که دارای تاخیر در سفارش هستند. لارنس به Packaging Gateway گفت که با فرض این که کنترل­های اعمال شده توسط دولت چین کارساز باشد و بیماری به میزان قابل توجهی گسترش نیابد، ایالت Hubei مجددا باز می­شود و عرضه از سر گرفته می­شود. در آماده سازی این امر، شرکت­ها باید با تامین­ کنندگان همکاری کنند تا اطمینان حاصل کنند که آنها اولین کسانی هستند که دریافت تحویلی­ ها را آغاز می­کنند. اجتناب از خوشه­ بندی تامین ­کنندگان در یک منطقه و به ویژه در اطراف زنجیره­ های تامین مشابه بسیار مهم است. این امر به طور قابل توجهی حیاتی است، زیرا جهان از طریق تغییرات آب و هوا و سایر تاثیرات ساخت بشر درحال ناپذیرتر شدن است. این امر باعث می­شود نگاهی فراتر از انتخاب تنها بر پایه کمترین قیمت و درک کلی ارزش و خطرات موجود در زنجیره تامین ، اهمیت یابد. مسئله ماندگاری باعث نگرانی­ از سلامتی می­شود امسال ماندگاری روند افزایشی داشته است و بسیاری از شرکت­ها به گزینه­ های سازگارتر با محیط­زیست مانند جایگزینی مواد پلاستیکی و حذف بسته ­بندی­های یکبار مصرف روی آورده­اند. اما Covid-19 موجب نگرانی­هایی فراتر از سلامتی و ایمنی محصولاتی که قبلا به عنوان بسته ­بندی­های غیرضروری استفاده می­شد، شده است. کریس پیچ، رئیس بسته­بندی و طراحی در کارگزار تحقیقات بازار Walnut Unlimited انگلیس به Packaging Gateway اظهار داشت با قفسه ­های خالی در سوپرمارکت­های انگلیس، Covid-19 تاثیری در عادات خرید آنجا داشته است. در ماه­های اخیر، شاهد روند حذف بسته­ بندی­های غیرضروری، به ویژه در محصولات تازه که پلاستیک برداشته می­شود و میوه و سبزیجات بدون پوشش فروخته می­شوند، هستیم. وی ادامه داد: هرچه ما از انتقال میکروب­ها از طریق سطوح آگاه­تر می­شویم، از خود می­پرسیم آیا کسی دیگر موز یا سیب را لمس می­کند و آیا ما از این محصولات بدون پوشش به خاطر ایمنی و امنیت نسبی ایجاد شده توسط پوشش پلاستیکی اجتناب خواهیم کرد؟ در ابتدای ماه مارس با شیوع بیماری، Starbucks تامین ­کننده جهانی قهوه، فنجان­های قابل استفاده مجدد را ممنوع کردند و سازمان­هایی مانند انجمن صنعت پلاستیک به مزایای این پلاستیک­­ها پرداختند. در بیانیه ماه گذشته، تونی رادوسوزسکی، رئیس و مدیرعامل انجمن صنایع پلاستیک اظهار داشت پلاستیک­ها برای ده­ها سال است که در حوزه پزشکی، مواد منتخب بوده اند و به دلیل این مواد زندگی سالم­تر، طولانی­تر و بهتری داریم. صنعت پلاستیک جهانی آماده است تا به مقامات و مدافعان بهداشت عمومی کمک کند تا اطمینان حاصل کنند که مواد و محصولات پلاستیکی در خط مقدم مقابله با گسترش کورونا ویروس قرار دارند.
عادی شدن فعالیت صنایع پتروشیمی چین در هاله‌ای از ابهام
0 عادی شدن فعالیت صنایع پتروشیمی چین در هاله‌ای از ابهام
آثار منفی همه‌گیری ویروس کرونا بر تقاضای جهانی محصولات پتروشیمی، ازسرگیری فعالیت عادی این صنایع را در چین با ابهام‌های زیادی روبه‌رو کرده است. به گزارش نیپنا به نقل از آی‌سی‌آی‌اس، بهبودی سریع در فعالیت صنایع پتروشیمی چین تا حدود زیادی به دلیل آثار ناشی از گسترش ویروس کرونا، به امری غیرممکن بدل شده، این در حالی است که هم‌اکنون کرونا از مرزهای چین فراتر رفته و به یک پدیده‌ «همه‌گیری جهانی» بدل شده و دیگر کشورها را هم مجبور به اعمال محدودیت‌ها و قوانین سختگیرانه رفت‌وآمد کرده است. بیشتر محصولات نهایی صنایع پتروشیمی چین روانه بازارهای خارجی می‌شود، با توجه به شرایط کنونی جهان و تداوم گسترش ویروس کرونا در دیگر کشورها، می‌تواند تقاضا برای محصولات پتروشیمی‌های چینی را از میان ببرد. جان ریچاردسون، تحلیلگر ارشد بازارهای آسیا در موسسه آی‌سی‌آی‌اس در این باره گفت: این مشکل برای چین ایجاد شده است که نمی‌تواند محصولات خود را به دیگر کشورهای جهان عرضه کند، زیرا برای محصولات آن کشورها هم در دیگر بخش‌های دنیا تقاضایی وجود ندارد. بخش تولیدی چین، هم‌اکنون تحت تاثیر جنگ تجاری واشینگتن و پکن از میانه سال 2018 و در عین حال تا حدودی زیادی متاثر از اقدام‌های پیشگیرانه و اعمال محدودیت‌ها برای مقابله با ویروس کرونا بوده است. ریچاردسون گفت: به‌نظر می‌رسد که برای نخستین بار از سال 2008 میلادی چین با رشدی منفی در صنعت پتروشیمی روبه‌رو باشد. در حالی که دومین اقتصاد بزرگ جهان در حال بازیابی شرایط خود پس از آثار منفی مربوط به گسترش ویروس کروناست، پتروشیمی‌های این کشور به دلیل بالا رفتن سطح مخازن ذخیره‌سازی‌ برگرفته از کاهش تقاضای بازارهای داخلی، ضعیف شده‌اند. ذخیره‌سازی‌های مونواتیلن گلیکول در بنادر چین در هفته جاری با رشد چهار درصدی روبه‌رو بوده، در حالی که سطح مخازن ذخیره‌سازی برای محصولاتی مانند بنزن و استون با رشد دو رقمی همراه شده است. مخازن ذخیره‌سازی پلی‌الفین‌های تولیدکنندگان داخی مانند سینوپک و پتروچاینا در هفته جاری با کاهش روبه‌رو بوده، اما همچنان روی رقم بالای یک میلیون و 125 هزار تن ایستاده است.
خانه
دسته ها
جستجو
0 سبد
پروفایل
بیشتر
تماس
دسته بندی ها
تجهیزات آزمایشگاهی
مواد شیمیایی
آرایشی,بهداشتی وسلامت
خاک، کود و آفت کش
ابزار و تجهیزات صنعتی
رنگ، رزین و ساختمان